Niegościnne rezerwy! Raków II - Polonia Łaziska Górne 5:0 (3:0)

Wysokie i pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Rakowa. W 13. kolejce Zina IV Ligi częstochowianie pokonali 5:0 Polonię Łaziska Górne.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy w ubiegłym tygodniu przegrali z Ruchem Radzionków 0:1 tracąc gola w ostatniej akcji meczu. Teraz nasi zawodnicy chcieli szybko zrehabilitować się po tym niepowodzeniu.

Plan zakładający zmazanie plamy z Radzionkowa czerwono-niebiescy zaczęli wcielać w życie praktycznie od pierwszego gwizdka. Raków zdominował rywala uważnie grając w obronie i cierpliwie szukając swoich szans na zdobycie gola. Pierwsza okazja pojawiła się się w 7. minucie i od razu zamieniła się w bramkę. Z prawej strony boiska w pole karne wbiegł Mateusz Skibiński i precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu.

Na kolejne trafienia gospodarzy musieliśmy poczekać do końcówki pierwszej połowy. W 41. minucie kilkudziesięciometrowym rajdem popisał się Radosław Dzierbicki, który ostatecznie został sfaulowany przez rywala w "szesnastce" Polonii. Sędzia natychmiast sięgnął po gwizdek przerwał akcję i wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Budnicki, który pewnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki.

Niespełna 120 sekund później było już 3:0. Tym razem bardzo dobry dryblingiem popisał się Mateusz Kaczmarek. Nasz młodzieżowiec oddał piłkę do Artura Lenartowskiego, a ten pokonał bramkarza Polonii.

Po zmianie stron Raków nadal dominował nie pozwalając gościom na zbyt wiele. Ekipa z Łazisk Górnych najlepszą okazję do pokonania Jakuba Mądrzyka miała na początku drugiej połowy, kiedy tuż przed linią pola karnego Polonia wykonywała rzut wolny. Jednak ostatecznie po zamieszaniu futbolówka wylądowała w rękach naszego bramkarza.

W ostatnim fragmencie częstochowianie podkręcili tempo a efektem tego były dwa gole, których autorem był Kamil Chiliński. Nasza "dziewiątka" dwukrotnie otrzymała prostopadłe piłki najpierw od Przemysława Mizgały, a następnie przez rezerwowego Oskara Januszewskiego. Chiliński w sytuacjach "sam na sam" z golkiperem nie dał szans rywalowi zdobywając dla Rakowa gola numer 4 w 78. minucie i gola numer 5 w 86. minucie.

Ostatecznie Raków pokonał Polonię 5:0 i z dorobkiem 24. punktów plasuje się na 3. miejscu. Częstochowianie w kolejnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z Szombierkami Bytom.

Raków II Częstochowa - Polonia Łaziska Górne 5:0 (3:0)

Bramki dla Rakowa: Skibiński (7.), Budnicki (k. 41.), Lenartowski (43.), Chiliński (78., 86.)

Raków II: Mądrzyk - Budnicki (79. Kanior), Błasik (76. Ślęzak), Krzyżak, Chiliński, Lenartowski, Skibiński (68. Krysik), Danilczyk, P. Mizgała (82. Januszewski), Dzierbicki, Kaczmarek.