Nominacje dla Czerwono-Niebieskich do nagród sezonu 2020/2021 PKO Ekstraklasy

Sukcesy Czerwono-Niebieskich nie przeszły bez echa w środowisku piłkarskim w Polsce. Do nagród sezonu 2020/2021 PKO Ekstraklasy nominowani zostali Marcin Cebula, Kamil Piątkowski i trener Marek Papszun.

Kamil Piątkowski otrzymał dwie nominacje do nagród dla "Obrońcy Sezonu" oraz "Zawodnika Sezonu". Rywalizację w gronie obrońców stoczy z Jakubem Bartkowskim (Pogoń), Josipem Juranoviciem (Legia), Filipem Mladenoviciem (Legia) oraz Benediktem Zechem (Pogoń). Z kolei o tytuł najlepszego zawodnika poza "Pioną" powalczą Tomas Pekhart (Legia), Filip Mladenović (Legia), Dante Stipica (Pogoń) i Jakub Świerczok (Piast Gliwice).

 

Marcin Cebula ma szansę zostać "Pomocnikiem Roku". Poza naszym zawodnikiem nominację otrzymali także Luquinhas (Legia), Bartosz Kapustka (Legia), Filip Starzyński (Zagłębie), Mateusz Szwoch (Wisła Płock).

 

Kciuki trzymamy także za Marka Papszuna, który otrzymał nominację do tytułu "Trenera Roku". Szansę na tę nagrodę otrzymali także Waldemar Fornalik (Piast), Czesław Michniewicz (Legia), Kosta Runjaić (Pogoń) i Piotr Tworek (Warta).

 

Wyboru laureatów dokona 17-osobowa kapituła dziennikarzy oraz ekspertów, która nominowała pięciu zawodników do nagrody "Piłkarza Sezonu". Głosowanie na ten tytuł odbędzie się na innych zasadach - wyboru dokonają wszyscy zawodnicy PKO Ekstraklasy.

 

Zdobywców nagród poznamy w trakcie Gali Ekstraklasy, która w tym roku odbywa się wyłącznie jako event telewizyjny bez udziału publiczności.

Transmisja z Gali Ekstraklasy rozpocznie się w poniedziałek, 17 maja o 20:30 na antenach CANAL+ i TVP Sport. W jej trakcie wyróżnieni zostaną także: Król Strzelców, który otrzyma statuetkę przygotowaną przez oficjalnego dostawcę piłek – adidas oraz Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca.