Nowe kluby dołączają do Projektu Klubów Filialnych

W środę, 13 marca, liczba partnerów Rakowa Częstochowa w Projekcie Klubów Filialnych zwiększyła się o kolejne 6 klubów.

W środę w budynku Akademii odbyło się spotkanie dla nowych partnerów Rakowa w Projekcie Klubów Filialnych. W obecności dyrektora Akademii Raków, Dariusza Grzegrzółki, przedstawiciele ośmiu dołączających do PKF klubów podpisali stosowne umowy. Projekt zakłada wielopłaszczyznową współpracę, m.in. w obszarach metodyki szkolenia czy organizacji pracy. Na PKF składa się również dostęp do staży trenerskich, udział w wydarzeniach organizowanych przez Akademię, a także szeroki zakres szkoleń. W planach znajduje się również turniej dla klubów partnerskich Rakowa Częstochowa. 

 

– Cieszymy się, że kolejne kluby dołączają do naszego projektu. Współpraca realizowana jest poprzez staże w Akademii mistrza Polski, warsztaty szkoleniowe, turnieje czy konsultacje dla trenerów. Ma to na celu podniesienie jakości szkolenia w naszych partnerskich ośrodkach. Myślę, że współpraca z lokalnym i regionalnym środowiskiem to obowiązek tak dużej akademii, jaką jest Akademia Raków. Dzięki temu nie tylko kluby rosną w siłę, ale i poszczególni zawodnicy. Co najważniejsze, przekłada się to na ich sportowy rozwój. Głównym celem PKF naszej akademii jest to, by taki chłopak wywodzący się z klubu partnerskiego trafił w przyszłości do I zespołu Rakowa – komentuje koordynator Projektu Klubów Filialnych, Jacek Ciekot.  

 

Łącznie w Projekcie Klubów Filialnych uczestniczy obecnie 45 partnerów. Kluby, które dołączyły do PKF 13 marca 2024 roku to: Akademia Krecika Ostrów Wlkp. The Eight FC Opole, Grom Miedźno, Pogoń Kamyk, GKS Koziegłowy LKS Płomień Czarny Las.

 

Wszystkie kluby zainteresowane przystąpieniem do projektu prosimy o KONTAKT z koordynatorem Jackiem Ciekotem. Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest TUTAJ.