Nowe osoby w kadrze szkoleniowo-medycznej pierwszej drużyny

Przed nadchodzącą rundą wiosenną do kadry szkoleniowo-medycznej pierwszego zespołu dołączyły dwie nowe osoby.

Bartosz Wojtal będzie pełnił funkcję asystenta trenera przygotowania fizycznego. Jest absolwentem Politechniki Opolskiej, gdzie w 2020 roku ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapia. Odbył także wiele szkoleń specjalistycznych z zakresu treningu motorycznego i fizjoterapii. Dotychczas pracował m. in. siatkarzami ZAKSA Kędzierzyn Koźle, grupami młodzieżowymi AZS Częstochowa oraz indywidualnie z wieloma sportowcami, w tym z Jędrzejem Brożyniakiem, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski w siatkówce plażowej oraz złotym medalistą World Tour w Katarze i Malezji. Bartosz w Rakowie będzie wspierał trenera Michała Garnysa pod kątem przygotowania motorycznego oraz pracował indywidualnie z zawodnikami, którzy wracają po kontuzjach do sprawności fizycznej.

 

Z kolei lekarzem pracującym przy pierwszej drużynie został dr Tomasz Kuźma. Jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala SCANMED im. R. Weigla w Blachowni.

 

Od 20 lat zajmuje się medycyną sportową. Uczestnik wielu szkoleń naukowych krajowych i zagranicznych. W przeszłości był lekarzem reprezentacji Polski U-17, a od wielu lat pomaga piłkarzom w powrotach na boisko po kontuzji. W 2020 roku został odznaczony Odznaką Honorową Śląskiego Związku Piłki Nożnej.-

 

Jednocześnie informujemy, że pracę w naszym klubie zakończyła dr Natasza Kulawiak-Błach.