Nowe ośrodki dołączają do Projektu Klubów Filialnych

UKS SMS Stal Mielec oraz AP Bronowice Lublin, to dwie nowe akademie, które zostały członkami Projektu Klubów Filialnych.

UKS SMS Stal Mielec powstał siedemnaście lat temu. Klub z Podkarpacia wychował wielu zawodników, którzy grali na szczeblu centralnym. Kibicom Rakowa szczególnie znani będą Maciej Domański i Kamil Kościelny. Ci dwaj zawodnicy jeszcze w poprzednim sezonie bronili czerwono-niebieskich barw. SMS Stal Mielec wśród wielu sukcesów ma na swoim koncie między innymi Mistrzostwo Polski w juniorach młodszych i U-15, a także 3. miejsce w kraju w kategorii "junior starszy".

 

- Niedawno zakończyliśmy współpracę z ekstraklasową Stalą Mielec, a chcemy dać zawodnikom szansę dalszego rozwoju, tak aby mogli zaistnieć w "dorosłej piłce". Nawiązaliśmy kontakt z panem trenerem Markiem Śledziem, który przekonał nas do tego projektu. Stąd nasza dzisiejsza obecność tutaj - powiedział prezes UKS SMS Stal Mielec Marek Chamielec

 

Aktualnie w szkółce z Mielca trenuje około 240 młodych zawodników podzielonych na jedenaście grup szkoleniowych. Koordynatorem w tej akademii jest znany trener - Janusz Białek. 

 

Drugą akademią piłkarską, która dołączyła do grona klubów filialnych jest AP Bronowice Lublin. To młoda szkółka, która powstała w 2016 roku. W akademii trenuje około 160 adeptów, którzy podzieleni są na dziesięć grup szkoleniowych. Najmłodsi nasi podopieczni urodzili się 2015 roku, a najstarsi w 2009.

 

- My jako młody klub i trenerzy-pasjonaci będziemy mogli czerpać wiedzę od akademii, która w naszej ocenie będzie jedną z najlepszych w Polsce. To jest dla nas wielka rzecz, że możemy porozmawiać z trenerami z Częstochowy. Poza tym nasi chłopcy mogą sprawdzić się na tle zawodników z Akademii ekstraklasowej. Jeden z naszych zawodników był już na turnieju Tadex Cup i zaprezentował się naprawdę dobrze - mówi koordynator AP Bronowice Lublin Piotr Wójcik

Projekt Klubów Filialnych aktualnie zrzesza dwanaście akademii z całej Polski.