Nowy menadżer klubu

Od 1. marca Piotr Przeniosło pełni funkcję menadżera klubu. Dotychczas, od półtora roku pracował w Rakowie jako kierownik działu skautingu i kontraktów.

- Mając na względzie dotychczasowe doświadczenie zawodowe Piotra w sektorze zawodowej piłki nożnej, jak również jego wiedzę z zakresu przepisów prawnych i zarządzania organizacjami, zaproponowaliśmy nową rolę w klubie – komentuje Janusz Żyła, prezes Rakowa. Czy to oznacza koniec działań w ramach skautingu? – Nie, Piotr nadal będzie aktywny w tym zakresie, jednak nie będzie to już jego główne zajęcie. Obecnie w pierwszej kolejności będzie się skupiać na sprawach organizacyjnych z życia klubu, jak chociażby licencje, sprawy bezpieczeństwa czy też stadionu – dodaje prezes.

- Nowy zakres obowiązków, to nowe wyzwania i doświadczenia, z częścią z zagadnień miałem już styczność w poprzednich moich klubach. Dziękując za zaufanie, mogę dodać, że jestem wdzięczny, że mogę być częścią rodziny Rakowa – powiedział Piotr Przeniosło.

Nowy menadżer klubu ma 30 lat, wyższe wykształcenie z zakresu organizacji i zarządzania ze specjalizacją medialno-filmową, które zdobył na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe na kierunku analityk gier sportowych ze szczególnym na piłkę nożna.