O pierwszą pełną pulę w domu! Zapowiedź meczu Raków - Warta

Kolejne emocje przy Limanowskiego 83 już w niedzielę. Czerwono-Niebiescy w ramach 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy zagrają z Wartą Poznań. Początek spotkania o godzinie 12:30.

Warta Poznań początku bieżącego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Poznaniacy z dorobkiem 7 punktów zajmują aktualnie 16. miejsce w tabeli. Drużyna trenera Piotra Tworka dotychczas odniosła jedno zwycięstwo, zanotowała 4 remisy oraz poniosła 4 porażki. Ponadto w minioną środę odpadła z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, przegrywając 0:2 z Olimpią Grudziądz. Jedyny ligowy komplet punktów w tym sezonie Warta zainkasowała w 3. kolejce, wygrywając na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 4:0. Nasi rywale łącznie zdobyli w tym sezonie ligowym 8 bramek, tracąc 10. Najwięcej goli dla Warty strzelili Mlan Corryn oraz Jan Grzesik, autorzy dwóch trafień. 

 

Spotkanie z Wartą zakończy dwutygodniowy maraton Czerwono-Niebieskich. Po trzech zwycięstwach z rzędu, w środę nasza drużyna podzieliła się punktami z Radomiakiem Radom. Był to zarazem drugi remis przy Limanowskiego 83 w tym sezonie. W niedzielę nasza drużyna powalczy o premierową wygraną we własnym domu. - Chcemy dać radość kibicom w postaci trzech punktów w naszym domu. Chcemy tutaj punktować i zgarniać pełną pulę, żeby było co świętować - mówił po ostatnim meczu Mateusz Wdowiak. Obecnie Raków od Warty dzieli w tabeli 8 punktów i aż 11 miejsc. - Warta jako drużyna w zeszłym roku w roli beniaminka, charakteryzowała się dobrą dyscypliną taktyczną, taką jednością. Jest zespołem, który jest zwarty i trudno go pokonać. My też mieliśmy z nimi niełatwe mecze. Wygraliśmy dwukrotnie, ale to były trudne spotkania - mówił na przedmeczowej konferencji trener Marek Papszun. 

 

 Kurs na wygraną Rakowa wynosi 1.66. Zwycięstwa Czerwono-Niebieskich możesz obstawić na forBET.

 

Drużyna trenera Marka Papszuna z Wartą mierzyła się dwukrotnie w sezonie 2020/2021. Oba spotkania zakończyły się wygraną Czerwono-Niebieskich. W pierwszym meczu rozgrywanym w Bełchatowie częstochowianie zwyciężyli 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów w 90. minucie z rzutu karnego zdobył Vladislavs Gutkovskis. W rewanżu Raków wygrał 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się "Gutek", a drugi gol padł po samobójczym trafieniu Jakuba Kiełba. Ponadto zawodnicy Warty nie wykorzystali w tym spotkaniu dwóch jedenastek. 

 

W niedzielę będziemy świadkami piątego starcia w historii pomiędzy Rakowem a Wartą w Ekstraklasie. Dotychczas trzykrotnie triumfowali Czerwono-Niebiescy, a raz górą była Warta. Żadne ze spotkań nie zakończyło się remisem. 

   

Bilety na niedzielny mecz wciąż są dostępne. Możecie je nabyć online pod adresem bilety.rakow.com, a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej w sobotę w godzinach 10:00-22:00 oraz kasie biletowej przy Limanowskiego 83 w godzinach 09:00-19:00, a w dniu meczowym od godziny 09:00. 

 

Pierwszy gwizdek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 12:30. Transmisja na antenie Canal+ Sport.