O Rakowie na sesji Rady Miasta

Podczas środowej sesji Rady Miasta nie zabrakło dyskusji na temat promocji miasta poprzez sport.

- Postanowiliśmy przedstawić władzom miasta plany dotyczące przyszłości naszego Klubu. Ambitne cele sięgają Lotto Ekstraklasy. Chcemy, aby mieszkańcy Częstochowy byli z nas dumni, a lokalne władze stały się wiarygodnym partnerem, dzięki czemu obie strony będą mogły czerpać wymierne korzyści - Raków sportowe, a Częstochowa wizerunkowe. Nie oczekujemy, aby miasto było głównym sponsorem klubu. Szacujemy, że środki przekazane z puli promocji miasta poprzez sport będą kształtować się na poziomie około 20% rocznego budżetu Klubu - mówi obecny na sesji członek Rady Nadzorczej RKS-u Raków Częstochowa S.A. Maciej Kołodziejczyk.

Przy okazji władze Rakowa przedstawiły nowe rozwiązania dotyczące składania wniosków na promocję miasta poprzez sport. - Rzeczywiście tak było. Wszystkie kluby sportowe ubiegające się o dotację miejską, przed złożeniem oferty powinny być obligowane do zaprezentowania swoich planów budżetowych, co pozwoli uwiarygodnić ambicje sportowe i organizacyjne, a także stwierdzić zasadność ubiegania się o środki. Finalnie ma się to przyczynić do bardziej efektywnego wydatkowania miejskich pieniędzy. Liczymy, że zarządzający naszym miastem podejmą zaproponowaną przez nas inicjatywę - tłumaczy Kołodziejczyk.

Podczas środowej sesji radni przedstawili swoje poprawki do pierwszego projektu budżetu Częstochowy na 2018 rok. Wśród wniosków znalazły się te na zwiększenie puli na promocję poprzez sport. Radni PiS proponują zwiększenie środków o 3 miliony złotych, Stowarzyszenie „Mieszkańcy Częstochowy” wskazali również 3 miliony złotych, a przedstawiciele PO zaproponowali kwotę 2 miliony złotych.

Kolejna sesja Rady Miasta, na której mogą zapaść wiążące decyzje odbędzie się prawdopodobnie 22. grudnia.

Fot. czestochowa.pl