Obsada sędziowska meczu ze Śląskiem Wrocław

Szymon Marciniak z Płocka poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, w którym powalczymy o ligowe punkty ze Śląskiem Wrocław.

Arbiter reprezentujący Mazowiecki Związek Piłki Nożnej poprowadził 38 spotkań w tym sezonie (29 w Ekstraklasie, 2 w 1 Lidze, Superpuchar Polski, 5 w Lidze Mistrzów i 1 w Lidze Europy), w których pokazał 173 żółte kartki, 4 czerwone i 12-krotnie podyktował rzut karny. Będzie to siódme spotkanie Rakowa w obecnych rozgrywkach, które posędziuje; wcześniej prowadził mecze z Legią o Superpuchar Polski (0:0, 5:6 k o Superpuchar i 2:1 w Ekstraklasie), Lechem Poznań (1:4 i 4:0), Pogonią Szczecin (1:1) i Śląskiem Wrocław (1:1).

 

Asystentami Marciniaka na liniach będą Adam Kupsik i Arkadiusz Kamil Wójcik. Sędzią technicznym nominowano Alberta Różyckiego, natomiast za system VAR odpowiedzialni będą Tomasz Musiał i Tomasz Marciniak.  

 

Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 17:30. Mecz można oglądać na antenie Canal+ Sport 2 i w internetowej usłudze Canal+ Online. Fragmenty spotkania zostaną pokazane w Multilidze+ w Canal+ Sport 3.