Obsada sędziowska na mecz z Lechem Poznań

Szymon Marciniak z Płocka poprowadzi niedzielne spotkanie 23. kolejki rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, w którym podejmiemy przy Limanowskiego 83 drużynę Lecha Poznań.

Arbiter reprezentujący Mazowiecki Związek Piłki Nożnej poprowadził 24 spotkania w tym sezonie (18 w Ekstraklasie, 2 w 1 Lidze, 3 w Lidze Mistrzów i starcie o Superpuchar Polski), w których pokazał 119 żółtych kartek, 3 czerwone i 9-krotnie podyktował rzut karny. Będzie to szóste spotkanie Rakowa w obecnych rozgrywkach, które posędziuje; wcześniej gwizdał we wspomnianym wyżej Superpucharze Polski, a także ligowych starciach z Lechem Poznań (1:4), Legią Warszawa (2:1), Pogonią Szczecin (1:1) i Śląskiem Wrocław (1:1).

 

Asystentami Marciniaka na liniach będą Tomasz Listkiewicz i Bartosz Heinig. Sędzią technicznym nominowano Alberta Różyckiego, natomiast za system VAR odpowiedzialni będą Tomasz Musiał i Krzysztof Myrmus.  

 

Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 17:30. Mecz będzie można oglądać na antenach Canal+ Premium, Canal+ 4K, TVP Sport i w internetowej usłudze Canal+ Online.