"Od juniorów do żaków, tak grał młody Raków"

Juniorzy Starsi Rakowa zwyciężyli w ostatni weekend z Piastem Gliwice 4:1. Z kolei ich młodsi koledzy juniorzy młodsi zremisowali z Ruchem Chorzów 1:1. Swoje mecze rozgrywały także młodsze roczniki.

Juniorzy Starsi Rakowa, wzmocnieni przez dwóch zawodników z pierwszej drużyny, Eryka Krupę i Roberta Brzęczka, zwyciężyli na Limanowskiego 4:1 z Piastem Gliwice. Raków zdecydowanie przeważał w tym spotkaniu. Mimo że to piłkarze Piasta jako pierwsi zdobyli bramkę, to Raków jeszcze w pierwszej połowie zdołał odpowiedzieć dwoma trafieniami. W drugiej połowie juniorzy Rakowa zdobyli kolejne dwie bramki a przewaga była jeszcze większa i piłkarze trenera Jankowskiego mogli wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej.

4:1 Woźniak (90+)

RKS Raków: Łatka- Płatkowski(67` Hak) Mickiewicz Kwiatkowski Krupa – Mądrzyk(67` Lis) - Kierat(67` Woźniak) Musiał(60` Swatek) Brzęczek Marchewka(67` Socha) – Zasępa

Juniorzy młodsi Rakowa prowadzeni przez trenera Macieja Strożka zremisowali 1:1 z Ruchem Chorzów w swoim trzecim meczu w grupie mistrzowskiej Śląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Mecz był bardzo wyrównany i niestety to Chorzowianie jako pierwsi zdobyli bramkę w 7 minucie spotkania. Raków wyrównał dopiero w 78 minucie spotkania za sprawą bramki Karola Kasprzyka.
W pierwszym meczu podopieczni trenera Strożka wygrali z GKS Katowice 4:2, z kolei w drugiej kolejce przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:5. Obecnie drużyna jest na 5 miejscu w tabeli i do lidera rozgrywek – Gwarka Zabrze - traci pięć punktów.

Częstochowa, 12.04.2014 13.00
RKS Raków – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
0:1 Ruch (7`)
1:1 Kasprzyk (78`)

RKS Raków: Frątczak- Kowalczyk, Wojtyra, Błaszczak(Łągiewka), Ciura, Misiewicz(Nienartowicz), Korczak, Kasprzyk, Dobosz, Kaczmarowicz, Rumin,

Nieco młodsi koledzy z rocznika 1998 prowadzeni przez trenera Artura Minkinę, a rozgrywający swoje mecze w Regionalnej Lidze Juniorów wygrali 2:1 z Piastem Gliwice. Piłkarze trenera Minkiny od początku spotkania mieli wyraźną przewagę nad rywalem a goście w pierwszej połowie zagrozili im tylko raz. Na pochwałę zasługuje Dominik Kurek, był to jego pierwszy występ w podstawowym składzie i rozegrał bardzo dobre spotkanie, zdobywając bramkę.

Częstochowa, 12.04.2014 10.00
RKS Raków – Piast Gliwice 2:1 (1:0)
1-0 Kurek (30`)
2-0 Morawiak (50`)
2-1 Piast (68`)

RKS Raków: Jastrzębski-Niezabitowski, Nowakowski, Węgrzyński, Boral, Sośniak, Szczepański (60` Stelmach), Bodziński(55` Juchnik), Morawiak, Ocimek, Kurek (65` Turek)

Młodzicy Rakowa prowadzeni przez duet trenerów Łukasza Tomczyka i Wojciecha Turka zaliczyli komplet zwycięstw. Zawodnicy z roczników 2001 i 2002 występują w trzech ligach: Śląskiej Lidze Trampkarzy 2001, Młodzik D1, Młodzik D2.
Bardzo emocjonujący mecz rozegrany został przez młodzików Rakowa w Śląskiej Lidze Trampkarzy 2001. Z początku mecz był bardzo wyrównany, jednak to Raków zdobył dwie bramki. Następnie po cofnięciu się do obrony Ruch Chorzów zdołał zdobyć kontaktowego gola. W drugiej połowie gospodarze wyrównali wynik spotkania po rzucie karnym. Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut i w tym czasie piłkarze Rakowa zdobyli upragnioną bramkę, która dała im zwycięstwo. Drużyna Rakowa obecnie jest liderem tabeli w grupie mistrzowskiej ŚLT.

Wrześniewski 1x

Orlicy naszego klubu, prowadzeni przez trenera Adama Studnickiego, przegrali ze starszymi kolegami reprezentującymi klub MKS Myszków 9:1. Z kolei w innym meczu orlicy Rakowa mieli mierzyć się z LKS Kamienica Polska, ale do meczu nie doszło z powodu niestawienia się drużyny z Kamienicy na spotkanie.

MKS Myszków (2003) – RKS Raków (2005) 9:1

RKS Raków: Wachowicz – Rajczykowski, Trojczak, Marynowski, Baryła, Adamyczk, Kobyłkiewicz, Kubańczyk, Kabaj, Pawlikowski, Kielan

LKS Kamienica – APN Raków (2005) - walkower

Orlicy Rakowa z rocznika 2004 prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kościańskiego, rozgrywający swoje mecze w Podokręgu Częstochowa, odnotowali jeden remis oraz przegraną.

UKS Raków - APN II Raków 6:6,
Ajaks Cz-wa I - APN Raków III 7:3