"Od juniorów do żaków, tak grał młody Raków"

Wysoka wygrana juniorów młodszych z Podbeskidziem Bielsko - Biała oraz wygrana trampkarzy z Energetykiem ROW Rybnik to tylko niektóre z wyników młodych piłkarzy Rakowa z minionego weekendu. Zobaczmy jak spisały się drużyny młodzieżowe.

„Od juniorów do żaków. Tak grał młody Raków”

RKS Raków 1995`

Częstochowa, 25. maja
Śląska Liga Juniorów Starszych
RKS Raków – Stadion Śląski Chorzów 1:1 (0:0)
1:0 Żurawski (64`)
1:1 Komoniewski (60` - Stadion)

RKS Raków: Frątczak-Lis, Dziadczyk, Kwiatkowski, Krupa-Żurawski (70` Płatkowski), Woźniak (60` Hak), Musiał, Marchewka (60` Skowronek), Zasępa (46` Socha) – Kierat

Dawid Jankowski (trener drużyny): Widoczne było zmęczenie po czwartkowym spotkaniu w nogach moich zawodników, ale mimo to pokazali wole walki i duże zaangażowanie. Jestem zadowolony z postawy, ale nie z wyniku. Mieliśmy sytuacje na to, by przechylić rezultat na swą stronę, ale kilka dogodnych sytuacji nie zostało zamienionych na gole. Ciekawe widowisko, duże zaangażowanie obu drużyn, kilka ciekawych akcji, zespoły pokazały, że zależy im na tym, by być jak najwyżej w tabeli i wynik remisowy raczej nie zadowala żadnej z drużyn.

Kaczmarowicz

RKS Raków: Frątczak, Misiewicz (60` Mądrzyk), Sośniak, Korczak (67` Łągiewka), Kowalczyk, Blaszak (60` Nienartowicz), Kasprzyk, Dobosz, Kaczmarowicz, Rumin (75` Kubik), Wojtyra

RKS Raków 1999`

Regionalna Liga Juniorów
RKS Raków – AKS Mikołów 2:1 (1:0)
1:0 Rabiniak (38')
2:0 Bąk (66')
2:1 (77' - Mikołów)

RKS Raków: Stępień - Troczka, Miara, Piątkowski (54' Maciejewski ), Zębik - Malinowski, Sikora, Stryjewski (Konatowski 77'), Gawroński, Rabiniak - Bąk (66' Zmorek )

Norbert Janusz (trener drużyny): W pierwszej połowie grało nam się ciężko, ponieważ drużyna przyjezdna cofnęła się na własną połowę i czekała na kontry. W 38' po rajdzie lewą stroną Rabiniak strzelił bramkę, co ułatwiło nam grę w 2 połowie spotkania. W drugiej połowie grało nam się łatwiej i podwyższyliśmy na 2:0. W końcówce meczu straciliśmy bramkę 2:1. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa zwłaszcza, że po raz pierwszy musieliśmy stosować atak pozycyjny.

RKS Raków 2001`/02`

Śląska Liga Trampkarzy
RKS Raków – Energetyk ROW Rybnik 5:0 (4:0)
Gzieło x2
Janiak x2
Jargosz

RKS Raków: Gątkiewicz, Ignatowicz, Krzyżak, Matusz, Synowiec, Przybylski, Uziębło, Kiński, Zemła, Jargosz, Molis, Janiak, Gzieło

Łukasz Tomczyk (trener drużyny): Mecz dobrze się dla nas ułożył, w pierwszej połowie dobrze operowaliśmy piłką, generowaliśmy dużą liczbę podań, wygrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich i co najważniejsze strzelaliśmy bramki. Była to rewelacyjna połowa w naszym wykonaniu (4:0). W drugiej brakło już zaangażowania i chęci posiadania piłki, gra bardzo szarpana z jednej i drugiej strony. Za pierwszą połowę gratulacje, w drugiej brakło chęci dominacji.

Okręgowa Liga Trampkarzy
Ajaks Częstochowa – RKS Raków 2:2 (0:2)
0:1 Wrześniewski
0:2 Borczyk

RKS Raków: Jacewwicz, Dul, Wrotniak, Niedźwiedzki, Klimczak, Służalec, Kot, Wrześniewski, Leśniak, Jędryszczak, Synowiec, Borczyk Pi., Borczyk P., Pura, Górecki

Wojciech Turek (trener drużyny): Spotkanie z naszą delikatną przewagą. Zespół gospodarzy nastawiony na grę z kontrataku, które kilkakrotnie udało się im wyprowadzić. Mecz rozgrywany na sztucznej murawie, która w połączeniu z wysoką temperaturą staje się bardzo gorąca. Zawodnicy dali z siebie maksimum możliwości i waleczności. Dzisiaj pozwoliło to na remis z drużyną Ajaksu.

Częstochowa, 26. maja
Okręgowa Liga Młodzików
RKS Raków 2003` - RKS Raków 2002` 0:5 (0:2)
Wrześniewski x2
Gzieło
Uziębło
Krzyżak

RKS Raków 2003`: Wróbel, Służałek, Nowak, Załucki, Krok,Wilk, Maciej Wróbel, Bęben, Kucharczyk, Wawrzyńczak

Tomasz Sobczak (trener drużyny): Od pierwszej do ostatniej minuty częściej przy piłce byli starsi chłopcy, którzy byli po prostu lepsi. Dla nas to była bardzo dobra lekcja, brawa dla chłopców za zaangażowanie i ambicje, bo tego im na pewno nie brakowało.

RKS Raków 2002`: Mądrzyk, Margas, Krzyżak, Służalec, Synowiec, Przybylski, Uziębło, Kot, Wrześniewski, Jargosz, Juchnik, Gzieło

Wojciech Turek (trener drużyny): Jestem zadowolony z moich podopiecznych, po raz kolejny udowodniliśmy że zasługujemy na fotel lidera. Dzisiejsze spotkanie choć z rok młodszą drużyną pokazało nasze dobre przygotowanie fizyczne oraz taktyczno-techniczne do obecnego sezonu.

RKS Raków 2004`

Mykanów, 23. maja
Orlicy I liga
Orzeł Kiedrzyn – RKS Raków 2:21

RKS Raków: Kupczyk, Rubik, Waryś, Nowak, Jezierski, Czok, Xerksa, Makles, Luks, Ciepły

Krzysztof Kościański (trener drużyny): Mecz dość jednostronny choć z dużą ambicją podeszli do niego zawodnicy „Orzełków”. Bramki padały po składnych akcjach, często wykańczanych podaniem do pustej bramki. Cieszy skuteczność oraz piękne, składne akcje całej drużyny i mimo wyniku szacunek do rywala oraz skupianie się na grze i założeniach a nie na strzelaniu za wszelką cenę kolejnych bramek.

Blachownia 23. maja
Orlicy II liga
Orlik Blachownia – RKS Raków 2:3
Kołodziej
Kawa
Trzepizur

RKS Raków: Zębik Derczyński, Kamiński, Kawa, Trzepizur, Osada, Parzęczewski, Kaczmarski, Ligorowski, Dorożański, Kleszczewski, Grzesiak

Krzysztof Kościański (trener drużyny): Mecz w którym mogło paść więcej bramek, ale skuteczność obu drużyn była dziś słaba. Drużyna Rakowa pokazała się z dobrej strony, grając ambitnie i kombinacyjnie. Cieszy kolejny dobry mecz całej drużyny. Z meczu na mecz drużyna prezentuje coraz wyższy poziom piłkarski.