Od juniorów do żaków, tak grał młody Raków

Tradycyjnie jak co poniedziałek sprawdzamy, jak w miniony weekend spisywały się na boiskach młodzieżowe drużyny Akademii Raków. Najstarsi zawodnicy z rocznika 1995` wygrali na własnym stadionie z GKS Tychy aż 7:2, z kolei ich młodsi koledzy zremisowali z Piastem Gliwice 2:2.

8:1 Lewicki (89`)

RKS Raków: Frątczak – Płatkowski, Pałyga (5` Hak), Mądrzyk, Lis – Żurawski, Woźniak, Musiał, Marchewka, Socha – Zasępa (46` Kierat)

Dawid Jankowski (trener drużyny): Można być zadowolonym z ostatnich spotkań mojego zespołu. W dwóch meczach strzeliliśmy łącznie 18 bramek, co pokazuje, jaki potencjał posiadał ten zespół. Jesteśmy w końcówce rozgrywek. Do rozegrania pozostała nam jedna kolejka. Po niej chłopaki wejdą w świat dorosłej piłki. Przyjdzie czas na podsumowania i postawienie sobie pytania „co dalej?”. Każdy z nich teraz musi wybrać drogę, z której nie może już zejść, by osiągnąć coś więcej z piłce. Ale czas na rozmowy przyjdzie zaraz po sezonie.

RKS Raków 1996/97

Gliwice
Piast Gliwice – RKS Raków 2:2 (0:1)
Bramki: Ciura (7`), Kaczmarowicz (48`)

RKS Raków: Frątczak - Kowalczyk, Ciura (45` Błaszak), Wojtyra, Dobosz, Sośniak, Korczak (63` Łągiewka) Kasprzyk, Kaczmarowicz, Rumin (80` Mądrzyk) Misiewicz (50` Nabiałek)

Maciej Strożek (trener drużyny): Mecz toczony w bardzo szybkim tempie. Przez cały czas bardzo dużo walki po obu stronach. Jak na zawody piłki młodzieżowej mecz stał na wysokim poziomie pod względem taktycznym. Straciliśmy w dniu dzisiejszym dwa punkty. Nie można tracić bramki na minutę przed końcem doliczonego czasu gry. Brak konsekwencji i koncentracji przy stałych fragmentach gry spowodowały, że nie udało nam się „dowieść" zwycięstwa do końca.

RKS Raków 1999`

Częstochowa, 14. czerwca
Regionalna Liga Juniorów
RKS Raków – UMKS Czechowice-Dziedzice 5:1 (2:0)
1:0 Sikora (19')
2:0 Maciejewski (26')
3:0 Piątkowski (51')
3:1 Umks (65')
4:1 Sikora (76')
5:1 Bąk (80')

RKS Raków: Stępień - Troczka, Miara, Maciejewski, Zębik - Piątkowski, Malinowski (72` Konatowski), Sikora, Gawroński, Zmorek - Bąk (80` Pecht)

Norbert Janusz (trener drużyny): Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu z wyżej notowanym przeciwnikiem. Cała drużyna była skoncentrowana od pierwszego gwizdka sędziego, co przełożyło się na naszą dobrą grę. Stworzyliśmy dużo sytuacji bramkowych, z czego 5 wykorzystaliśmy. Kolejne zwycięstwo bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że w takim samym stylu zakończymy sezon podczas ostatniego wyjazdowego meczu w Jastrzębiu.

Victoria Częstochowa 2000` - w ramach współpracy z RKS Raków

Trampkarze I liga
Victoria Częstochowa – Beniaminek Częstochowa 5:2 (3:2)
5:2 Wójcik (65`)

Victoria: Starzyński, Gil, Wychowaniec, Szlapa, Włochowicz, Parlej, Hacaś, Ledwan (62’ Matyja), Woszczyna (63` Majewski), Wójcik, Belowski (60’ Snażyk)

Dawid Krzętowski (trener drużyny): Mecz o pierwsze miejsce w Lidze Trampkarzy C1. Od początku spotkania inicjatywę przejęła drużyna Victorii. Beniaminek ograniczał się do akcji indywidualnych i próbował zaskoczyć nas długimi piłkami za linię obrony. W przekroju całego spotkania Victoria była drużyną lepszą, która stworzyła zdecydowanie więcej akcji bramkowych. Bardzo dobrze zaczęliśmy mecz, szybko zdobywając dwie bramki. Niestety błędy sprawiły, że Beniaminek również zdołał pokonać naszego bramkarza. My jednak w tym meczu graliśmy naprawdę dobrze i praktycznie nasze zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment. Chłopaki w ofensywie zagrali kilka bardzo ładnych akcji i mogli zdobyć jeszcze kilka bramek. To zwycięstwo cieszy szczególnie, bo zagwarantowało nam pierwsze miejsce na koniec sezonu w Lidze C1, gdzie przecież graliśmy przeciwko starszym chłopcom z rocznika 1999.

RKS Raków 2001`/2002`

Gliwice, 14. czerwiec
Śląska Liga Trampkarzy
Piast Gliwice – RKS Raków 2:0

RKS Raków: Gątkiewicz, Ignatowicz, Krzyżak, Przybylski, Witczyk, Kiński, Zemła, Molis, Wrześniewski, Janiak, Gzieło

Łukasz Tomczyk (trener drużyny): Walka o mistrzostwo w Śląskiej Lidze Trampkarzy będzie teraz trwać do ostatniej kolejki, nie poradziliśmy sobie dzisiaj z presją. Straciliśmy bramkę w ostatniej minucie pierwszej połowy, która była bardzo wyrównana. W drugiej połowie postawiliśmy wszystko na atak, przeważaliśmy w posiadaniu piłki i długi czas byliśmy na połowie przeciwnika. Niestety w takim meczu ma się 2-3 stu procentowe sytuacje, w których brakło natomiast strzału w światło bramki. Gospodarze w drugiej połowie nastawili się na kontratak, co przyniosło efekt w postaci drugiej bramki w 60 minucie.

Cykarze, 13. czerwiec
Liga Trampkarzy
Grom Cykarzew – RKS Raków 1:7 (0:2)
Bramki:Borczyk Pi 2x, Wrześniewski, Jędryszczak, Juchnik, Synowiec, Górecki

RKS Raków: Jacewicz, Klimczak, Jedryszczak, Niedźwiecki, Leśniak, Wrotniak, Dul, Borczyk Pi, Borczyk Pa, Wrześniewski, Synowiec, Juchnik, Górecki

Wojciech Turek (trener drużyny): Świetne spotkanie w naszym wykonaniu. Dobre podania połączone z wyjściem na pozycję oraz gra kombinacyjna całej drużyny.
Wykorzystaliśmy bezbłędnie naszą przewagę w posiadaniu piłki i wygraliśmy mecz.

RKS Raków 2003`

Częstochowa
Liga Orlików
RKS Raków 2003` - RKS Raków 2004` 8:2 (5:0)
Bramki zdobyli: Rajs x2, Wawrzyńczak x2, Buczkowski x2, Błasik, Matyja

RKS Raków: Trelowski, Jabłoński, Matyja, Słabosz, Rabiniak, Gurbała, Głowacki, Rajs, Buczkowski, Caban, Wawrzyńczak, Jańczyk, Błasik

Krzysztof Lazik (trener drużyny): Z przebiegu meczu jak i z wyniku byliśmy drużyną przeważająca na boisku, graliśmy odpowiedzialnie, szybko wymienialiśmy podania i zmienialiśmy strony ataku, czym gubiliśmy przeciwnika. Zespołowo jak i indywidualnie graliśmy lepiej. Jednak jesteśmy w większej części drużyny starsi o rok, D.Kucharczyk i Antek Kołodziejczyk to rocznik 2004. Piłkarsko wyglądaliśmy dojrzalej, tworzyliśmy składne akcje - wymiana kilku podań - zakończone strzałem na bramkę. Szybkość, waleczność i przewaga fizyczna była po naszej stronie, ale drużyna z 2004 rocznika grała naprawdę bardzo dobrze, strzeliła nam 2-bramki i stawiała opór jak tylko potrafiła. Ten mecz zagrany w szybkim tempie, gdzie widać było ogromne umiejętności obu zespołów NASZEGO RAKOWA, dostarczył obecnym wiele powodów do zadowolenia.

RKS Raków 2004`

Częstochowa
RKS Raków – Grom Cykarzew 8:4
Bramki strzelali: Nowak x2, Xerksa, Siorek x2, Sikora, Makles, Luks

RKS Raków: Staroszczyk, Kupczyk, Ciepły, Rubik, Siorek, Sikora, Czok, Xerksa, Makles, Luks, Nowak, Jezierski

Krzysztof Kościański (trener drużyny): Od początku mecz przebiegał pod dyktando młodych zawodników Rakowa. Piłkarze umiejętnie rozciągali grę. Padło dużo bramek po stałych fragmentach gry i to mnie bardzo cieszy.

Częstochowa
RKS Raków – Jurajskie Wilki 3:5
Bramki strzelał: Ligowski x3

RKS Raków: Zębik, Trzepizur, Parzęczewski, Osada, Piotrowski, Ligorowski, Dorożański, Kleszczewski, Kołodziej

Krzysztof Kościański (trener drużyny): Rozegranie spotkania na płycie głównej w początkowej fazie lekko zestresowało naszych zawodników. Bramki padały po przemyślanych akcjach skrzydłami. Bardzo dobry mecz, przeciwnik górował warunkami fizycznymi jednak, mimo tego drużyna zagrała bardzo ambitnie.