Przedstawiamy cotygodniowe podsumowanie rozgrywek młodzieżowcyh w Akademii Raków.

Bramki dla RKS Raków:
Kasprzyk 8`
Rumin 49`

RKS Raków: Frątczak - Wojtyra, Trzepizur, Brzozowski, Suchański (80` Król), Kowalczyk Małolepszy (68` Jaworski) ,Kasprzyk, Dobosz (88` Bogus), Rumin, Serafin (54` Błaszak)

Maciej Strożek (trener drużyny): Zdobyliśmy kolejne trzy punkt w meczu z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który w dniu dzisiejszym zawiesił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania przez 70 minut meczu, niestety w końcowym fragmencie gry wkradała się w nasze poczynania zbędna nerwowość która przy lepszej skuteczności rywala mogła się skończyć dla nas bardzo źle. W naszej grze widać momentami brak odpowiedzialności za wynik nad czym musimy pracować jeżeli chcemy w kolejnych meczach zdobywać punkty.

RKS Raków 1998/1999

Kościelec, 14 wrzesień
Lotnik Kościelec - RKS Raków 2:4 (2:3)
Bramki: Wojtyra 3, Zmorek

RKS Raków: Kierat (Gajewski 70), Maciejewski, Miara, Leszczyński, Niezabitowski (Wypych 62), Piątkowski (Zmorek 55), Szczepański (Wojtyra 46), Dróżdż (Klimek 62), Gawroński, Bogus, Kurek (Marchewka 46)

Tomasz Sobczak (trener drużyny): Gospodarze grali ten mecz w dziesięciu. My od pierwszych minut graliśmy atakiem pozycyjnym, częściej byliśmy przy piłce i mieliśmy więcej okazji strzeleckich. Lotnik mimo, że grał o jednego zawodnika mniej grał bardzo ambitnie, dzięki czemu strzelił nam dwa gole, jednak z każdą minutą meczu coraz bardziej dominowaliśmy na boisku.

Victoria Częstochowa 2000 (w ramach współpracy z RKS Raków)

Częstochowa, 9 wrzesień
Skra Częstochowa – Victoria Częstochowa 0:4 (0:2)
1:0 Hacaś
2:0 Wójcik
3:0 Belowski
4:0 Wójcik

Victoria: Starzyński, Gorzałka, Woszczyna (65’ Ścisłowski), Kubiś, Włochowicz, Wójcik, Hacaś, Ledwan, Snażyk, Belowski (68’ Matyja), Parlej

Dawid Krzętowski (trener drużyny): Mecz był dosyć wyrównany. Dwie zupełnie inne połowy, pierwsza to przewaga Victorii. Dużo lepsza gra i dwie ładne bramki dające prowadzenie. Drużyna Skry w pierwszej części zawodów nie stworzyła praktycznie zagrożenia pod naszą bramką. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra Skry. Bardziej agresywna i szybsza. Mieliśmy w tej części trochę problemów z utrzymaniem się przy piłce, ale za to bardzo groźnie kontrowaliśmy i zdobyliśmy dwie kolejne bramki. Skra w sumie przez cały mecz stworzyła sobie tylko dwie naprawdę groźne sytuacje bramkowe. Chłopcy zasłużyli w tym meczu na zwycięstwo, walczyli od pierwszej do ostatniej minuty, dokładając do tej walki fragmentami bardzo dobrą grę. Nie dali się sprowokować zaczepkom ze strony zawodników Skry a skoncentrowali się na graniu w piłkę i dało to efekt w postaci dobrego meczu i zwycięstwa. Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna wliczając w to zawodników kontuzjowanych, którzy wspierali swoich kolegów z ławki rezerwowych.

Kośmidry, 13 wrzesień
Orzeł Pawonków – Victoria Częstochowa 1:12 (1:5)
12:1 Wójcik

Victoria: Starzyński, Gorzałka, Woszczyna (50’ Ścisłowski), Kubiś, Włochowicz, Wójcik, Hacaś, Ledwan, Snażyk, Matyja, Parlej

Dawid Krzętowski (trener drużyny): Zawody wyrównane tylko w początkowej fazie. Już po kilkunastu minutach przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy przebieg gry do końca spotkania. Drużyna Orła oddała praktycznie jeden strzał w światło naszej bramki i niestety okazał się on skuteczny. Drużyna Orła nie postawiła nam wysokich wymagań. Graliśmy bardzo dobrze i skutecznie, stwarzając jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jedyne za co drużynie należą się słowa krytyki to strata gola po kontrataku przeciwnika. W takim meczu nie powinniśmy do tego dopuścić. Gratuluję chłopakom bo od początku sezonu borykamy się z kontuzjami, a mimo to udaje się nam całkiem nieźle prezentować na boisku.

RKS Raków 2001

Częstochowa, 13 wrzesień
RKS Raków - Piast Gliwice 1:6 (1:4)
Bramka: Krzyżak

RKS Raków:
Gątkiewicz, Szeląg (60` Ciepły), Krzyżak, Molis (60`Warocki), Uchroński (55` Ciepły), Ziomek (Kempiński), Witczyk (Kot), Kiński, Zemła (60` Klimczak), Gzieło, Janiak (65` Ignatowicz)

Tomasz Sobczak (trener drużyny) : Po pierwszych pięciu minutach Piast prowadził już 2:0. Po szybko straconych golach musieliśmy zaatakować grając atakiem pozycyjnym, Piast kontrował i to bardzo dobrze. Szybcy napastnicy uciekali naszym obrońcom i strzelali bramki. Mimo wyniku dziękuję chłopcom za zaangażowanie i ambicje bo tego im na pewno nie brakowało.

RKS Raków 2002

RKS Raków - K.S Stradom 9:0

RKS Raków: Mądrzyk Jakub, Jacewicz Bartek, Margas Mateusz, Służalec Marcin, Borczyk Piotr, Matusz Konrad, Jargosz Dawid,Synowiec Kacper, Juchnik Paweł, Waroński Józef, Borczyk Paweł, Kot Michał, Przybylski Krystian, Szczepanik Adam, Pietrzak Szymon, Kiełkowicz Bartosz

Robert Brzeziński (trener drużyny): Mecz odbywał się do jednej bramki. Cieszy jakość gry, która pozostawała niezmienna nawet po wejściu na boisko zawodników z ławki rezerwowych.

Jańczyk

RKS Raków: Trelowski, Głowacki, Wilk, Jańczyk, Cieślar, Krok, Błasik, Krysiak, Rabiniak, Włochowicz, Rajs, Buczkowski.

Łukasz Tomczyk (trener drużyny): Mecz na dobrym poziomie, który obfitował w sytuacje bramkowe. Zawodnicy realizowali zadania przedmeczowe i starali się przez większość mecz utrzymywać przy piłce.

Częstochowa. 13 wrzesień
Ajax Częstochowa - Raków Częstochowa 0:15
Bramki dla RKS Raków: Musiałowski 5, Kucharczyk O. 2, Kaczmarek, Wilk, Wróbel 2, Załucki, Bęben, Błasik, Nowak

RKS Raków: Mądrzyk, Załucki, Nowak, Krok, Służałek, Bęben, Wilk, Kaczmarek, Musiałowski, Kucharczyk D., Kucharczyk O., Wróbel, Błasik

Łukasz Tomczyk (trener drużyny): Mecz zdominowany przez naszych zawodników, którzy mieli zdecydowaną przewagę w każdym elemencie gry, którą potwierdzili strzeleniem 15 bramek. Rywal nie potrafił sobie poradzić z wysokim pressingiem naszych piłkarzy.

RKS Raków 2004

RKS Raków - Skra Częstochowa 6:2 (3:1)
Bramki: Nowak x3, Jezierski x 2, Czok

RKS Raków: Kamiński - Rubik, Osada, Ciepły - Nowak, Xerxa, Jezierski, Ligorowski, Sikora - Czok

Adam Studnicki (trener drużyny): Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, choć w ciężkich warunkach pogodowych nasi zawodnicy dali z siebie 100%. Prócz sytuacji bramkowych strzwoliśmy jeszcze kilka bardzo dobrych okazji, ale brakowało odpowiedniego wykończenia. Chciałbym wyróżnić całą drużynę za świetne zaangażowanie i wolę walki.

RKS Raków - Victoria Częstochowa 3:1 (1:1)
Bramki: Dorożański, Luks, Nowak

RKS Raków: Derczyński, Zębik - Sioma, Trzepizur, Kawa, Waryś, Siorek - Kołodziej, Nowak, Luks, Kołodziejczyk, Sikora, Makles - Piotrowski, Dorożański

Adam Studnicki (trener drużyny): Mecze w lidze Młodzików to cały czas nowe doświadczenie dla chłopców z tego rocznika, dopiero przyzwyczajają się do grania na większym boisku. Mecz z naszą przewagą, natomiast drużyna gości zagrała ambitnie i postawiła spore wymagania naszej drużynie.

Częstochowa, 12 wrzesień
RKS Raków - Stradom Częstochowa 12:0 (5:0)
Bramki: Ligorowski x 3, Rubik x 3, Sikora x 2, Czok x 2, Siorek, Parzęczewski

RKS Raków: Ziębiński, Derczyński - Siorek, Osada, Sioma - Sikora, Ligorowski, Rubik, Piotrowski, Parzęczewski - Czok, Radomski

Adam Studnicki(trener drużyny): Mecz z dużą przewagą naszej drużyny. Przez całe spotkanie byliśmy stroną dominującą, co potwierdziliśmy strzelonymi bramkami.

Żarki, 13 wrzesień
Zieloni Żarki - RKS Raków 2:2 (2:0)
Bramki : Jezierski, Xerxa

RKS Raków: Kamiński - Kawa, Trzepizur, Waryś, Ciepły - Nowak, Kołodziej, Kołodziejczyk, Luks, Xerxa, Makles - Dorożański, Jezierski

Adam Studnicki (trener drużyny): Cieszę się, że drużyna potrafiła przy niekorzystnym wyniku doprowadzić do remisu. Graliśmy ambitnie, przy lepszej skuteczności mogliśmy ten mecz wygrać "

RKS Raków 2005

Częstochowa,
RKS Raków - Polonia Poraj 11:3

RKS Raków: Konrad Wachowicz, Leon Rosiak, Kuba Marynowski, Marcin Trojczak, Miłosz Rogula, Olek Adamczyk, Igor Kubańczyk, Łukasz Kabaj, Czarek Kobyłkiewicz, Michał Baryła, Ernest Kielan

Krzysztof Kościański (trener drużyny):
Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu młodych zawodników Rakowa. Przede wszystkim należy ich pochwalić za konsekwencje w grze, iż mimo przewagi każda akcja była budowana z pomysłem. Wykonanych było również kilka elementów ćwiczonych na treningach co również cieszy. Oby tak dalej.

RKS Raków 2006

Wręczyca, 9 wrzesień
Sokół Wręczyca Wielka – RKS Raków 12:2 (8:1)
Bramki dla RKS Raków: Olczyk, Jura

RKS Raków: Zawada, Matyja, Mucha, Brendzel, Dembczyk, Pęczek, Służałek, Olczyk, Bociąga, Rabiniak, Matys, Jura

Wojciech Turek (trener drużyny): Gra z drużynymi starszymi pozwala zbierać bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje i wierzę, że to będzie już niedługo. Dzisiejsze spotkanie stało na bardzo wysokim poziome jeżeli chodzi o grę zarówno po stronie zawodników Rakowa jak i Wręczycy. Drużyny chciały budować akcję od bramki poprzez podania i stwarzanie przewagi liczebnej pod bramką rywali. Przegraliśmy mecz ponieważ siła strzałów oraz skuteczność piłkarzy Wręczycy była lepsza niż nasza.

Częstochowa, 12 września
RKS Raków - KS Panki 4:10 (2:3)
Bramki: Olczyk 2x, Bociąga, Służałek

RKS Raków: Zawada, Matyja, Mucha, Brendzel, Dembczyk, Pęczek, Służałek, Olczyk, Bociąga, Rabiniak, Matys, Jura

Wojciech Turek (trener drużyny): Wynik dzisiejszego spotaknia z drużyną K.S Panki nie odzwierciedla ani gry ani pomysłu ani kreatywności zawodników, którzy stoczyli ten mecz. Moi zawodnicy stworzyli sobie kilkanaście dogodnych sytuacji bramkowych z czego wykorzystali zaledwie, a może aż 4. Dzieci w wieku 8 lat popisują się świetnymi zagraniami prostopadłymi, balansem ciała, dryblingiem, prowadzeniem piłki, przewidywaniem i znakomitym ustawianiem się w obronie. Każda minuta spędzona na boisku jest jedną z 10 tysięcy godzin, które muszą przepracować aby być najlepszymi na świecie.

W dniu 13.08.2014 w Bełchatowie odbył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa. W turnieju tym wystąpił zespół rocznika 2006 w składzie : Matyja Filip, Kucęba Oliwier, Rabiniak Jakub, Matyjas Wiktor, Wróbel Kacper, Suliga Norbert, Borowicz Adam wsparty zawodnikami rocznika 2007 : Wasilewski Mateusz, Mszyca Igor, Kowalczyk Marcel, Uchroński Antoni. W turnieju wystąpiło 12 drużyn. Zostały one podzielone na 2 grupy. Nasi piłkarze trafili do grupy B  Pierwszy pojedynek Raków stoczył z zespołem GKS Ksawerów ( późniejszy półfinalista). Spotkanie zakończyło sie wynikiem 1:1. Bramkę dla Rakowa zdobył Kacper Wróbel. W pojedynku z UKS Ajaks Częstochowa II zwycięską bramkę zdobył Antoni Uchroński. Do przerwy obiadowej zespół zgromadził 5 pkt w swojej grupie. Po wznowieniu rozgrywek nastąpiło przetasowanie grup i  nasz zespół mierzył się z zespołami grupy B. Niestety, przerwa nie okazała się szczęśliwa. Piłkarze nie zdobyli już żadnego punktu mimo dzielnej i walecznej postawy. Do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły grupy A I B biorąc pod uwagę ogólny bilans. Dalsze miejsca nie były przyznawane gdyż każdy zespół który nie awansował do dalszych rozgrywek był sklasyfikowany na 3 miejscu.

W minioną sobotę odbył się turniej Eurobank Cuporganizowany przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków dla zawodników z rocznika 2006. Na turniej zostały zaproszone drużyny: Slovan Bratysława, Lechia Gdańsk,Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Akademia Piłkarska 21, AS Progres Kraków, Beniaminek Krosno oraz Sandecja Nowy Sącz,Wisła Kraków Czerwona oraz Wisła Kraków Niebieska.

Drużyny te stanowią czołówkę najlepszych polskich klubów w danym roczniku dlatego z dumą przyjęliśmy zaproszenie do tego turnieju.
W pierwszym dniu turnieju drużyna Rakowa zmierzyła się z:
Raków Częstochowa - Sandecja Nowy Sącz (zdobywca II miejsca) 0:4
AS Progres - Raków Częstochowa 2:2
Raków Częstochowa - Beniaminek Krosno 2:2

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław (zwycięzca turnieju) 1:7
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk (zdobywca III miejsca) 0:3

W niedzielę zmagania zawodników przeniosły się na główną płytę Wisły Kraków.
Wisła Kraków Czerwona - Raków Częstochowa 5:1
Raków Częstochowa - AP 21 5:3
Raków Częstochowa - Wisła Kraków Niebieska 2:0
Raków Częstochowa - Slovan Bratysława 0:2

W pierwszym dniu gra naszej drużyny pozwoliła zgromadzić 2pkt. W meczach z czołowymi zespołami nieustępująca walka i zaangażowanie zawodników Rakowa nie wystarczyła do zdobycia chociażby jednego punktu. Zmagania w drugim dniu, na głównej płycie Krakowskiej Wisły uskrzydliły młodych graczy Rakowa i z czterech meczy wygraliśmy 2 spotkania.
Po rozegranym turnieju widać że rocznik 2006 ma potencjał aby rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce, dobrze wykonana praca w latach ubiegłych pozwoliła nam znaleźć się na tym turnieju. Nie spoczywamy na laurach, pracujemy dalej aby w następnych turniejach zajmować czołowe lokaty i rywalizować jak równy z równym z drużynami Śląska Wrocław, Sandecji Nowy Sącz  i Lechii Gdańsk którym serdecznie gratulujemy.