"Od juniorów do żaków, tak grał młody Raków"

W miniony weekend swoje mecze mistrzowskie rozgrywały drużyny młodzieżowe Akademii Raków. Poniżej prezentujemy wyniki naszych młodych piłkarzy.

RKS Raków 1996`/1997`

Śląska liga juniorów młodszych grupa mistrzowska
Czarni-Góral Żywiec – RKS Raków 1:3 (0:3)
Kasprzyk 8`

Rumin 12`
Rumin 33`
RKS Raków: Frątczak(55 Jastrzębski)- Kowalczyk, Wojtyra (55 Nabiałek), Błaszak(Król 45), Suchański, Brzozowski, Małolepszy, Kasprzyk(55 Dec), Dobosz, Rumin, Trzepizur

Maciej Strożek (trener drużyny): Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, w meczu gdzie nasza przewaga nie podlegała dyskusji od pierwszej do ostatniej minuty. Niestety nasza nonszalancja w drugiej połowie oraz egoizm pod bramka przeciwnika przełożył się na brak skuteczności w sytuacjach w których powinnyśmy zdobywać kolejne bramki.

Zmorek

RKS Raków: Gajewski (Kierat 46) - Maciejewski (Klimek 46), Miara, Węgrzyński (Wypych 46), Niezabitowski - Piątkowski, Bogus, Gawron (Zmorek 46), Juchnik (Turek 46), Marchewka - Dróżdż (Gawroński 46)

Tomasz Sobczak (trener drużyny): Mecz bez historii, goście przyjechali w ośmiu i przez cały mecz wykopywali piłkę, jak najdalej od swojego pola karnego, my przez całe spotkanie atakowaliśmy atakiem pozycyjnym.

Victoria Częstochowa 2000` (w ramach współpracy z RKS Raków)

Kamienica Polska, 27 września
Kamienica Polska – Victoria 0:3 (0:8)
24’ 1:0 Belowski as Woszczyna
28’ 2:0 Wójcik as Hacaś
34’ 3:0 Wójcik as Ledwan
51’ 4:0 sam po dośrodkowaniu Włochowicza
54’ 5:0 Ledwan as Belowski
57’ 6:0 Wójcik
71’ 7:0 Wójcik as Parlej
78’ 8:0 Wójcik as Włochowicz

RKS Raków: Starzyński, Włochowicz, Szlapa, Kubiś, Parlej, Woszczyna (65’ Ścisłowski), Hacaś, Ledwan, Snażyk, Wójcik, Belowski (63’ Matyja)

Dawid Krzętowski (trener drużyny): Na początku spotkania mecz dosyć wyrównany i nerwowy. My z każdą minutą przejmowaliśmy inicjatywę i od 24 minuty, gdy objęliśmy prowadzenie grało nam się zdecydowanie łatwiej. Jestem bardzo zadowolony szczególnie z gry w drugiej połowie, gdzie chłopcy skonstruowali kilka bardzo fajnych akcji, po których albo zdobywaliśmy bramki, albo znajdowaliśmy się w bardzo dobrych sytuacjach bramkowych. Gratuluję chłopakom podejścia do tego meczu i konsekwentnej dobrej gry, tym bardziej, że nadal nie możemy, z różnych względów, korzystać ze wszystkich zawodników. Mecz toczony w dosyć ciężkich warunkach przy padającym deszczu, który utrudniał grę obu zespołom. Pierwsze minuty meczu dosyć nerwowe, i brak było składnych akcji zarówno po stronie Victorii jak i Kamienicy. Po zdobyciu pierwszej bramki z każdą chwilą inicjatywę przejmowała drużyna Victorii dokładając kolejne trafienia. Ambitna postawa młodych zawodników z Kamienicy nie przyniosła im niestety żadnej bramki, choć trzeba przyznać, że oddali kilka groźnych strzałów.
RKS Raków 2001`
Bielsko Biała, 24 września
Podbeskidzie Bielsko-Biała – RKS Raków 4:1 (4:1)
Uchroński

RKS Raków: Ziomek(Ciepły 60), Ignatowicz (Łatacz 10), Przybylski, Uchroński

Zemła, Kiński (Szeląg 50), Jargosz (Kempiński 63), Uziębło (Warocki 65), Kot
Janiak
Tomasz Sobczak (trener drużyny): Od pierwszych minut gospodarze atakowali, co potwierdzili dwoma golami, my odpowiedzieliśmy golem Uchrońskiego po rzucie rożnym, ale brak koncentracji i po dwóch następnych minutach było już 3 do 1 dla Podbeskidzia. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyprowadzili kontre po której strzelili czwartego gola. Po przerwie gra się uspokoiła i wynik pozostał bez zmian.

9:0 Jargosz Dawid 56'

RKS Raków: Mądrzyk Jakub,Jacewicz Bartek ,Służalec Marcin,Borczyk Piotr,Matusz Konrad,Jargosz Dawid,Synowiec Kacper, Juchnik Paweł, Waroński Józef,Borczyk Paweł,Kot Michał,Przybylski Krystian,Szczepanik Adam,Kiełkowicz Bartosz,Uziębło Olaf,Krzyżak Oskar,
Gzieło Kacper,Stanik Radosław,Wrześniewski Maksymilian,Margas Mateusz,Pietrzak Szymon

W drugim meczu z MKS Myszków można było zaobserwować głownie pojedynki pod bramką przeciwnika.Defensywne ustawienie Myszkowian spowodowało całkowicie jednostronne widowisko.

RKS Raków 2003`

Okręgowa Liga Młodzik D1 (grupa II)
Częstochowa, 27 wrzesień
RKS Raków - LKS Płomień Czarny Las 2:0 (1:0)
1:0 Kucharczyk O. 13'
2:0 Kucharczyk O. 39'
RKS Raków: Jabłoński - Kucharczyk D., Gurbała, Andrzejewski, Rabiniak - Włochowicz, Skrzydeł, Klimczak - Kucharczyk O. Rezerwowi: Bule
Łukasz Tomczyk (trener drużyny): Posiadaliśmy przewagę w tym meczu, która jednak nie została potwierdzona bramkami. Dobrze spisywała się obrona rywala oraz bramkarz. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikime tego meczu był Oliwier Kucharczyk, strzelec dwóch bramek, który napędzał nasze ataki. Cieszy ilość sytuacji bramkowych, jednak martwi skuteczność.
III liga śląska Młodzik D2
MLKS Znicz Kłocuck - RKS Raków 0:1 (0:0)
0:1 Rajs 59'
RKS Raków: Trelowski - Głowacki, Cieślar, Matyja, Krok - Krysiak, Błasik, Buczkowski - Cichuta. Rezerwowi: Rajs
Damian Lampa (trener drużyny): Na grząskim boisku w Kłobucku nie rozegraliśmy najlepszego meczu. Drużyna miała duże problemy ze sforsowaniem obrony rywali, którzy zagrali bardzo dobre spotkanie. Ruchliwy i dobrze przesuwający się w obronie przeciwnik, zagroził nam w tym spotkaniu bardzo mocno, jednak świetnie w bramce prezentował się Trelowski. Z naszej strony kilka niewykorzystanych sytuacji, m.in. słupek i poprzeczki. Wynik został ustalony w ostatniej minucie spotkania, a strzelcem bramki został wprowadzony po przerwie Rajs. Brawa dla chłopaków za walkę do końca, jednak naszą grę musimy znacznie poprawić w kolejnym meczu.
Częstochowa, 24 wrzesień
Skra Częstcohowa - RKS Raków 0:2 (0:1)
0:1 Musiałowski 22'
0:2 Kucharczyk O. 50'
RKS Raków: Trelowski: Krok, Cieślar, Załucki, Kucharczyk D. - Błasik, Kaczmarek, Musiałowski - Kucharczyk O. Rezerwowi: Głowacki, Matyja
Łukasz Tomczyk (trener drużyny): Wygraliśmy mecz, jednak drużyna nie zagrała na swoim najwyższym poziomie. Założenia przedmeczowe nie zostały do końca zrealizowane. Nasze ataki często kończyły się stratami, które były skutkiem niedokładności. Wynik tego meczu powinien być wyższy, jednak szwankowała w tym meczu skuteczność.

Nowak (54')
RKS Raków: Kamiński, Staroszczyk - Kawa, Ciepły, Trzepizur, Rubik, Waryś - Kołodziej, Nowak, Ligorowski, Xerxa, Luks, Makles - Jezierski, Dorożański
Adam Studnicki (trener drużyny): Mecz z dużą przewagą naszej drużyny, mieliśmy dużo sytuacji bramkowych z czego wiele wykorzystaliśmy. Przeciwnik ograniczał się tylko do obrony własnej bramki. Cieszy mnie coraz lepsza gra pod względem poruszania się po boisku, myślenia i grania zespołowego.

4:5 Droździkowski
RKS Raków: Zębik- Osada, Siorek, Sioma, Kaczmarczyk- Parzęczewski, Sikora, Ligorowski, Piotrowski, Radomski- Czok, Staroń, Droździkowski

Piotr Lenartowski (trener drużyny): Rozegraliśmy dwie różne połowy. W pierwszej zdecydowanie słabszej w naszym wykonaniu, mieliśmy problemy ze skonstruowaniem sytuacji bramkowych i ich wykończeniem. W drugiej części nasza gra uległa znacznej poprawie, czego efektem były kolejne strzelone gole. Przegrywając już 4:1 potrafiliśmy się podnieść, odrobić straty i wyjść z tego wyrównanego pojedynku zwycięsko. Dlatego wielkie brawa należą się chłopakom za determinacje i walkę do końca.

RKS Raków 2005`

RKS Raków – UKS Myszków 4:5

RKS Raków: Konrad Wachowicz, Leon Rosiak, Kuba Marynowski, Marcin Trojczak, Miłosz Rogula, Olek Adamczyk, Igor Kubańczyk, Łukasz Kabaj, Czarek Kobyłkiewicz, Michał Baryła, Ernest Kielan

Krzysztof Kościański(trener drużyny): Mecz był bardzo ciekawy. Początek spotkania należał do nas, gdy bramka dla Rakowa wydawało się była kwestią czasu, błąd naszego obrońcy i bramkarza poskutkowała rzutem wolnym pośrednim co goście zamienili na bramkę. Nasi zawodnicy bramki zdobywali po bardzo ładnych składnych akcjach. Niestety traciliśmy też bramki, które były wynikiem prostej gry gości, wybijania piłki do przodu z pominięciem wszystkich linii. Nasza ofensywna gra spowodowała, ich styl okazała się skuteczny. Jednak gra naszych zawodników jak i pomysł na grę mógł się podobać i na pewno to zaprocentuje w ich przyszłości piłkarskiej.

RKS Raków – Ajaks Częstochowa 3:17
Bartek Makles, Tomasz Zatoń x2

RKS Raków: Kuba Rajczyk, Kamil Głębocki, Kuba Michalak, Marcel Kęsik, Mateusz Majda, Hubert Przystalski, Kuba Wybraniec, Marcel Kołodziej, Kuba Włodarczyk, Bartek Makles, Tomek Zatoń, Patryk Stolarski

Krzysztof Kościański (trener drużyny): Na boisku było widać różnicę wieku na korzyść rywala, oraz brak kilku zawodników u nas w drużynie. Bramki padały w większości po naszych błędach, które wynikały z chęci rozgrywania piłki a nie jej wybijania. Na uwagę zasługuje bramka Bartka Maklesa bezpośrednio z rzutu rożnego.
Opinia trenera:Drużyna w tym meczu wystąpiła w bardzo mocno okrojonym składzie. Bramki, które traciliśmy wynikały często z chęci rozegrania piłki od tylnych formacji. Nauka tego elementu kosztowała nas utratę dużej ilości bramek. Jednak na pewno to zaowocuje w kolejnych meczach. Brawo do zawodników, którzy nie zrażali się wynikiem, lecz konsekwentnie wykonywali założenia.

RKS Raków 2006

Częstochowa, 26 września
RKS Raków – Amator Golce 19:5 (5:3)

RKS Raków: Zawada - Mucha, Brendzel – Olczyk, Służałek, Dembczyk – Kotala

zmiany hokejowe: Matyja, Pęczek, Rabiniak, Matys, Jura, Kucęba, Wróbel
Wojeciech Turek (trener drużyny): Drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Realizowaliśmy założenia przedmeczowe, na które składały się: koncetracja, walka, zaangażowanie oraz stwarzanie przewagi w bocznych sektorach boiska przez podejmowanie pojedynków 1v1 oraz ich wygrywanie. Cieszy gra i to że zawodnicy świetnie radzili sobie w dryblingu. Bardzo celne ostatnie podanie umożliwiało wielokrotnie napastnikowi skierowanie piłki do pustej bramki. Nawiązując do naszych wcześniejszych spotkań widać że nauka nie idzie w las. Każdy mecz jest dla nas lekcją z której chcemy się uczyć. Teraz koncetrujemy się na treningach i czekamy na następnego przeciwnika.

zmiany hokejowe: Jabłoński

Wojciech Turek (trener drużyny): Każdy taki turniej wzbogaca zawodników o cenne doświadczenie. Minuty spędzone na boiskach procentują. 2 wygrane mecze w niezłym stylu na boisku sztucznym pokazały że na równej nawierzchni lepiej panujemy nad piłką. Po przejściu na nawierzchnię naturalną nie tylko przeciwnik ale również wysoka trawa utrudniały nam grę. Czekamy na kolejny turniej który odbędzie się na stadionie Rakowa. Tutaj czujemy się najlepiej i postawimy rywalom poprzeczkę jeszcze wyżej.

RKS Raków 2007`

Grupa prowadzona przez Trenera Krzysztofa Lazika, rozegrał w dniu 29 -09 świetne zawody. Choć II-drużyna przegrała z ekipą Ajaksu 0:3 i z MOSIR Myszków 1:3 wygraliśmy z Kamienicą Polską 5:0], to w porównaniu z poprzednimi spotkaniami widać duży postęp w wynikach ale przede wszystkim w samej grze. Ogromna wola walki, zaangażowanie, komunikacja na boisku, siła podania piłki, ilość podań jakie wymieniliśmy, to wszystko poprawiliśmy. Gramy ustawieniem 1-3-2-1, pracujemy nad grą 1x1,szybkim przejściem z obrony do ataku i po stracie z ataku do obrony,staramy się szybko pokryć rywala i odebrać piłkę, uczymy się grać podaniami od bramki i dzisiaj wszystko to zaprezentowaliśmy, z czego jestem bardzo zadowolony. Drużyna rocznika 2007 ma być przyszłością RAKOWA za kilka lat i miło widzieć jak już dzisiaj na to pracuje. Cieszą się zdobytą bramką i dobrą grą godnie reprezentując nasze barwy. Pod opieką Trenera Damiana Lampy, za co bardzo dziękujemy, I-drużyna rozegrała swe mecze w Konopiskach z tamtejszymi drużynami, przegraliśmy mecze, ale ambitnie walczyliśmy , tak jak potrafimy dzisiaj. Gramy rocznikowo ze starszymi od siebie rywalami i na wygrane jeszcze musimy poczekać regularnie i z zaangażowaniem pracując na treningach.