Odra Opole - RKS Raków 1:0 (0:0)

W meczu 5. kolejki Nice 1 Ligi Raków przegrał na wyjęździe z Odrą Opole 0:1. Bramkę dla naszych rywali zdobył w 64. minucie Marcin Wodecki.

Trener Marek Papszun w wyjściowym składzie dokonał dwóch zmian. Adam Czerkas oraz Tomasz Wróbel zmienili Jose Embalo i Aghvana Papikyana. Dodatkowo Portugalczyk nie znalazł się w meczowej osiemnastce, a jego miejsce zajął Przemysław Mizgała.

Mecz rozpoczał się od ataków ze strony czerwono-niebieskich. Już w 2. minucie piłka wylądowała w siatce gospodarzy po strzale Krystiana Wójcika, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Gospodarze odpowiedzieli po przypadkowej akcji, jednak przytomnie po naszej stronie zachował się Mateusz Lis zażegnując niebezpieczeństwo. Początek spotkania był pechowy dla Łukasza Góry. Popularny Szaszek po kwadransie gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji - jego miejsce zajął Tomas Petrasek. Raków swoich szans próbował po strzałach z dystansu. Najpierw po rozegranym rzucie wolnym niecelnie uderzał Figiel, a następnie piłka minęła bramkę po próbie Jakuba Łabojki. Odra pod koniec drugiego kwadransa przez kilka minut na dłużej zagościła na połowie RKS-u, jednak ekipa trenera Smyły nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa. Z kolei w samej końcówce Raków zaatakował lewą flanką, niestety po dośrodkowaniach żaden z naszych piłkarzy nie zdołał zakończyć akcji strzałem.

Po zmianie stron lepiej rozpoczęli częstochowianie. Po "wrzutce" z prawego skrzydła głową próbował uderzać Wójcik, ale po próbie filigranowego pomocnika futbolówka opuściła pole gry. W 57. minucie goście ruszyli drugą stroną. Figiel "uruchomil" Malinowskiego, a ten poszukał Czerkasa. Niestety nasz napastnik nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi uderzenie Odry zblokowali nasi obrońcy. Wyniki otworzyli gospodarze w 64. minucie meczu. Po jednej z nielicznych akcji naszych rywali Raków nie zdołał zażegnać zagrożenia w naszym polu karnym, do piłki dopadł Marcin Wodecki, który precyzyjnym strzałem pokonał Lisa.

Częstochowianie szybko rzucili się do odrabiania strat. OKS wyraźnie cofnął się i większą ilością piłkarzy bronił dostępu do swojej bramki. W 73. minucie z ostrego kąta próbował Czerkas, ale w konsekwencji nasz zespół uzyskał tylko rzut rożny.

Odra Opole - RKS Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

1:0 - Marcin Wodecki 64'

Kartki:
40' - Marek Gancarczyk
62' - Jakub Habusta
82' - Rafał Figiel
87' - Martin Baran
88' - Przemysław Mizgała

Składy:
Odra: Weinzettel - Brusiło, Baran, Bodzioch, Winiarczyk, Habusta, Niziołek, Peroński (62. Wepa), Wodecki, Żagiel (79. Maćczak), Gancarczyk (68. Wojciechowski).

RKS Raków: Lis - Góra (16. Petrasek), Niewulis, Duriska, Malinowski (72. Papikyan), Oziębała (82. Mizgała), Figiel, Łabojko, Wójcik, Wróbel, Czerkas.