Odra Opole - RKS Raków 1:1 (0:0)

Raków wciąż niepokonany! W meczu na szczycie czerwono-niebiescy zremisowali z Odrą 1:1. Bramkę dla częstochowian zdobył Przemysław Oziębała.

Trener Marek Papszun nie mógł desygnować do gry pauzującego za kartki Tomasza Margola. Jego miejsce na boisku zajął Lukas Duriska. Do jedenastki wrócił także Peter Mazan.

Spotkanie rozpoczęło się od odważniejszych ataków gospodarzy. Odra próbowała zaskoczyć Tomasza Loskę uderzeniami z dystansu, ale bezskutecznie. Z czasem czerwono-niebiescy przejęli inicjatywę. W 12. minucie po strzale Piotra Malinowskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Kolejne dobre okazje mieli Mazan i Adam Czerkas. Zwłaszcza sytuacja naszego napastnika była bardzo dobra, niestety 32-latek nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej części z rzut wolny egzekwował Filip Kowalczyk. Tym razem próba okazała się minimalnie niecelna.

Po zmianie stron znowu opolanie mieli lepsze sytuacje, których nie zdołałi wykorzystać. Częstochowianie z kolei mogli objąć prowadzenie za sprawą uderzenia Adama Czerkasa, jednak na wysokości zadania stanął Tobiasz Weinzettel.

Wynik otworzyli gospodarze w 72. minucie meczu. Piłkę od jednego ze swoich kolegów dostał wprowadzony w trakcie drugiej połowy Dawid Wolny, który w sytuacji sam na sam z Loską pokonał naszego golkipera.

Raków wyrównał 10. minut później, kiedy Tomasz Płonka podał do Przemysława Oziębały, a ten wyprzedził bramkarza Odry i strzelił gola. W doliczonym czasie gry Tomasz Wepa ujrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Rezultat remisowy utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Częstochowian czeka teraz bardzo krótka przerwa. Już w środę RKS zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Odra Opole - RKS Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

1:0 - Dawid Wolny 72.
1:1 - Przemysław Oziębała 82.