Odrabianie zaległości w Poznaniu. Zapowiedź meczu Lech - Raków

Przed nami kolejny mecz wyjazdowy i spodziewane z nim duże emocje. W czwartek, 28 września w zaległym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy zagramy z Lechem Poznań. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Po debiucie w fazie grupowej europejskich pucharów oraz szalonym meczu ligowym z Ruchem Chorzów, czas na kolejny wyjazd. Tym razem obecni mistrzowie Polski zmierzą się z mistrzem kraju z sezonu 2021/2022 - Lechem Poznań. 

 

- Ważne będzie, by umiejętnie wykluczyć najważniejszych graczy Lecha, zwłaszcza pod naszą bramką. Ponadto umiejętnie bronić indywidualnie oraz zespoło w okolicach pola karnego, ale również dobrze bronić wysoko. Mamy na to plan. Chcemy realizować to doczego przyzwyczailiśmy w poprzednich meczach, miesiącach i latach. Natomiast zobaczymy, czy ten plan będzie skuteczny i zawodnicy będą w stanie go zrealizować - mówił na przedmeczowej konferencji trener Dawid Szwarga.  

 

Oba zespoły do czwartkowej rywalizacji przystąpią w dobrych nastrojach. Zespół Medalików po festiwalu strzeleckim wygrał 5:3 z Ruchem Chorzów. Niedzielny mecz zapamiętamy z hat-tricka Dawida Drachala oraz zwrotów akcji, które zakończyły się happy-endem dla naszej drużyny. Piłkarze Lecha Poznań po komplet punktów sięgnęli z kolei w domowym spotkaniu z PGE FKS Stalą Mielec po trafieniach Kristoffera Velde oraz Filipa Marchwińskiego. 

 

Najbliższe spotkanie z Kolejorzem będzie naszym 8. meczem ligowym w tym sezonie. Do tej pory wygraliśmy 5 spotkań, na koncie mamy również remis i porażkę. 16 punktów, które zgromadziliśmy,  przekładają się na ten moment na 3. pozycję w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Raków zdobył już 16 bramek w lidze, a najlepszymi strzelcami naszej drużyny są Dawid Drachal, Bartosz Nowak i Łukasz Zwoliński. Każdy z nich ma na koncie po 3 bramki.

 

 Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 2.95.

 

Poznanianie w tym sezonie zgromadzili natomiast 14 "oczek" i zajmują 6. miejsce w tabeli ligowej. Na ich dorobek punktowy złozyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy i porażka. Podopieczni trenera Johna van den Broma w trwającej kampani zdobyli 11 bramek, tracąc przy tym 7 goli. Najlepszym strzelcem Lecha w lidze jest Filip Marchwiński, który ma na koncie 4 trafienia. 

  

W ostatnich latach wielokrotnie graliśmy przeciwko Lechowi ze względu na dobrą dyspozycję obu zespołów, która determinowała poza meczami ligowymi, pojedynki w Superpucharze oraz Fortuna Pucharze Polski. Ostatni raz mierzyliśmy się z Kolejorzem w końcowej części poprzedniego sezonu, gdy przy Limanowskiego przegraliśmy 0:2. Mecz ten zakończył naszą serię 8 meczów bez porażki w pojedynkach z Lechem. Z kolei w meczu ligowym przy Bułgarskiej wygraliśmy 2:1 po bramkach Patryka Kuna oraz Fabiana Piaseckiego, a w spotkaniu o Superpuchar Polski triumfowaliśmy 2:0. Wówczas gole zdobywali Bogdan Racovițan i Mateusz Wdowiak.

 

Raport kadrowy:

- Fran Tudor dzisiaj wznowił treningi z drużyną. Jest bliski powrotu, zobaczymy czy to się odbędzie w meczu z Lechem czy dopiero z Radomiakiem. Sytuacja Zorana Arsenicia wygląda podobnie, ale myślę, że w meczu z Lechem nie będzie jeszcze w stanie zagrać. Występ Jeana Carlosa w jutrzejszym meczu będzie trudny do zrealizowania, ale będziemy każdego dnia monitorować jego sytuację i decydować, w którym momencie jego powrót będzie możliwy - powiedział na środowej konferencji prasowej trener Dawid Szwarga.

 

Głównym arbitrem czwartkowego meczu będzie Szymon Marciniak. Skład sędziowski uzupełnią Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Sędzią technicznym wybrany został Albert Różycki. Za VAR odpowiedzialni będą natomiast Tomasz Kwiatkowski oraz Michał Obukowicz.

 

Pierwszy gwizdek czwartkowego spotkania o godzinie 20:00. Transmisję z tego meczu będziecie mogli obejrzeć na Canal+ Sport oraz w serwisie Canal+ online (Oferta: TUTAJ)