Odsłonięcie wystawy plenerowej w SMS Raków

Za nami wyjątkowa uroczystość. Przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego RKS Raków odsłonięto plenerową wystawę, zatytułowaną "Raków - Jak to się zaczęło...". Opowiada ona o najważniejszych wydarzeniach w historii naszego klubu, a także robotniczej dzielnicy Częstochowy.

Oficjalnego odsłonięcia dzieła w akompaniamencie miejskiego hejnału dokonali Wiceprezes Rakowa Częstochowa - Dawid Krzętowski, a także Prezydent Miasta - Krzysztof Matyjaszczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta - Rafał Piotrowski i ks. Mateusz Olejnik - wikariusz Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika.

 

 

Wystawa plenerowa jest dziełem kilku historyków, przedstawicieli Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a także Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie. 

 

 

 

 

- Spełnianie marzeń to dyscyplina drużynowa i całe szczęście, że udało Wam zbudować się taką drużynę, która wzajemnie sobie pomagała, by marzenie zostało spełnione. Bardzo serdecznie dziękuję Zespołowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Liceum Ogólnokształcącemu Szkoły Mistrzostwa Sportowego Raków, Wydziałowi Edukacji, który też pomagał w tym, żeby zrealizować to marzenie, klubowi sportowemu i firmom, które były w to zaangażowane. (...) Bardzo serdecznie dziękuję inicjatorom, że tę wspólną historię Rakowa i klubu przypomnieli, wyeksponowali. - stwierdził prezydent Matyjaszczyk.

 

 

- Dziękuję za tę wystawę, Panie Romanie, Panie Juliuszu, Panie Grzegorzu. Panie Macieju, mocno przepracowaliśmy, żeby ta wystawa powstała. Panie Dyrektorze Grzegrzółka, bardzo wielkie podziękowania za to, co dzisiaj ma miejsce. Składam również podziękowanie na ręce Poradni. Uczniowie szkół rakowskich - jesteście i mieszkacie w wyjątkowej dzielnicy - dodał Rafał Piotrowski.

 

 

W wydarzeniu udział wzięli także uczniowie częstochowskich szkół, którzy w drugiej jego części wysłuchali prelekcji na temat historii dzielnicy Raków oraz jej sportowej przeszłości. Prelegentem był historyk, Grzegorz Basiński.

 

 

Później goście mogli zadać pytania naszym piłkarzom: Oskarowi Kubikowi i Piotrowi Noconiowi. Obecni na wydarzeniu mieli okazję zobaczyć m.in. trofeum Mistrza Polski w piłce nożnej wywalczone przez Medalików w ubiegłym sezonie.