Okocimski Brzesko - RKS Raków 3:1 (2:1)

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Raków Częstochowa przegrał w Brzesku z Okocimskim 1:3. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Adrian Klepczyński.

Do wyjściowej jedenastki powrócił pauzujący w poprzednim spotkaniu Łukasz Góra i zajął miejsce na lewej obronie. Z kolei na prawą flankę powrócił Adam Waszkiewicz.

Pierwsze fragmenty gry były bardzo wyrównane. Obie drużyny stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak bez efektu bramkowego.

W 34 minucie gry gospodarze mieli rzut wolny. Po dośrodkowanie z prawej strony futbolówka trafiła do Arkadiusza Garzeła, który otworzył wynik spotkania.

Niespełna dwie minuty później mieliśmy wyrównanie. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkował Rafał Figiel, a Adrian Klepczyński uderzeniem głową pokonał
Aleksandra Kozioła.

Podrażnieni utraconym prowadzeniem podopieczni Tomasza Kulawika odpowiedzieli w 40 minucie, kiedy precyzyjnym strzałem popisał się Patryk Bryła i umieścił futbolówkę w bramce Rakowa. Wynik do końca pierwszej odsłony nie uległ już zmianie.

W drugich 45 minutach to częstochowianie byli stroną przeważającą. Efektem tego było kilka bardzo dobrych sytuacji. Wystarczy wspomnieć, że w jedenj akcji czerwono-niebiescy dwa raz trafili w słupek i raz w poprzeczkę. Niestety tego dnia piłka, jak zaczarowana nie chciała wpaść drugi raz do bramki "Piwoszy".

W 90 minucie płaskim strzałem sprzed pola karnego popisał się Janik, który ustalił wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy.

Po serii pięciu wygranych spotkaniach Raków zaznał goryczy porażki. Częstochowianie na pewno pozostaną na miejscu premiującym awans do I ligi.

W ostatnim pojedynku tego roku nasz zespół zmierzy się z Nadwiślanem Góra. Ten mecz odbędzie się w niedzielę 29 listopada o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Okocimski - RKS Raków 3:1 (2:1)