Osiczanka Osice i Pogoń Imielin członkami PKF

W Projekcie Klubów Filialnych witamy dwóch nowych członków.

Pierwszym z nich jest Osiczanka Osice. To pierwszy klub z województwa pomorskiego, który dołączył do PKF. Obecnie w Osiczance trenuje około stu młodych adeptów piłki nożnej. 

- Aby się dalej rozwijać musimy czerpać wzorce od najlepszych. Dlatego uznaliśmy, że dołączenie do tego projektu będzie wiązało się z dużymi korzyściami dla naszego klubu - powiedział trener Wojciech Kozłowski. 
 
 
Z kolei Pogoń Imielin zrzesza w swoich strukturach blisko 200 piłkarzy i ta liczba cały czas rośnie. 
 
- Mieliśmy kilka propozycji z klubów śląskich i nie tylko. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich zdecydowaliśmy się aplikować jako klub filialny Akademii Raków. Interesowały nas wartości merytoryczne, a takie znaleźliśmy właśnie w Częstochowie. Oczywiście duży wpływ na podjęcie przez nas decyzji miała osoba dyrektora Marka Śledzia. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Rakowem przyniesie nam same korzyści - skomentował trener główny Pogoni Imielin Łukasz Stęchły. 
 
 
Zadowolenia z podpisania umów z nowymi klubami nie kryje koordynator PKF trener Dawid Krzętowski: - Jak w każdym z czternastu innych przypadków na pewno jesteśmy zadowoleni, że kluby dostrzegają profity, jakie przynosi członkostwo w Projekcie Klubów Filialnych. Dołączają do nas z jednej strony klub z województwa pomorskiego, który bliżej ma kilka dużych ośrodków piłkarskich. Z drugiej Pogoń Imielin, która szkoli 200 piłkarzy. Witamy kolejne dwa kluby w naszej rodzinie! 
 
Aktualnie Projekt Klubów Filialnych zrzesza 16 członków.