Oskar Krzyżak i Bartosz Chłód: Nauka przede wszystkim

Od kilku dni wraz z pierwszą drużyną trenuje kilku młodzieżowców z Akademii Rakowa. Wśród nich jest dwóch zawodników urodzonych w 2002 roku: Oskar Krzyżak i Bartosz Chłód.

Obaj młodzieżowcy sezon 2018/2019 spędzili w drużynie rezerw. Od poniedziałku mają możliwość przygotowywania się do nadchodzących rozgrywek wraz z pierwszą drużyną. Jakie widzą różnice pomiędzy treningami w gronie młodzieżowców, a z seniorami?

- Piłka juniorska jest znacznie inna, niż seniorska. W trakcie ćwiczeń z pierwszą drużyną musimy przede wszystkim szybciej podejmować decyzje. Sama gra też jest bardziej fizyczna - powiedział Krzyżak. - Musimy się do tego przystosować i jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z seniorami - wtórował mu Chłód.

Urodzeni w 2002 roku zawodnicy wzięli udział w kilku sesjach treningowych, które odbyły się boisku. Jakie są ich odczucia?

Wrażenia po treningach z pierwszą drużyną są pozytywne - stwierdził Chłód. - Chcemy wyciągać z tych zajęć jak najwięcej. Jest to dla nas możliwość zdobycia doświadczenia od zawodników, którzy będą grali w Ekstraklasie. To też nagroda, bo nie zawsze ma się okazję, by trenować z pierwszym zespołem - dodał Krzyżak.

Włączenie obu zawodników do pierwszego zespołu to także szansa dla nich, by z jak najlepszej strony pokazać się sztabowi szkoleniowemu. Jakie cele wyznaczają sobie nasi młodzieżowcy?

- Przede wszystkim nauka. Chcemy też zaplusować w oczach trenerów. W trakcie ćwiczeń dajemy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że dzięki temu podniesiemy nasze umiejętności na wyższy poziom - powiedział Oskar Krzyżak.

- Uczestniczenie w zajęciach z seniorami wiele dla nas znaczy. To pokazuje nam, że jeśli ciężko pracujemy, wszystko jest możliwe. Naszym celem jest pokazanie wszystkich naszych mocnych stron - dodał na zakończenie Bartosz Chłód.