Oskar Krzyżak odchodzi z Rakowa

Nasz wychowanek, Oskar Krzyżak po 12 latach opuszcza Raków Częstochowa i na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Pogoni Siedlce.

"Krzyżu" do Akademii Rakowa trafił w 2012 roku. W styczniu 2017 roku podpisał z klubem profesjonalny kontrakt piłkarski. Debiut w pierwszej drużynie oraz na boiskach Ekstraklasy zanotował 16 kwietnia 2022 roku w wyjazdowym spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Łącznie w pierwszym zespole zanotował 3 występy. Nasz wychowanek w swoim CV ma również powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Podczas obowiązywania kontraktu z Medalikali "Krzyżu" był również na wypożyczeniach w Bytovii Bytów, Skrze Częstochowa oraz Warcie Poznań. Ostatnie pół roku młody obrońca spędził w zespole rezerw, w którym rozegrał 16 meczów.

 

- Po 12 latach opuszczam klub, który dał mi szanse rozwoju nie tylko pilkarskiego, ale także ukształtował mnie jak człowieka. Chciałbym podziękować wszystkim osobom z klubu, z którymi miałem okazję pracować, kibicom za wsparcie, szczególnie przy moim debiucie w Ekstraklasie, który był moim małym celem i cieszę się, że wydarzyło się to właśnie w Rakowie. Zostaje wielki sentyment. Życzę wszystkim związanym z Rakowem i kibicom wszystkiego dobrego i trzymam kciuki za kolejne sukcesy - powiedział nasz wychowanek. 

 

"Krzyżu", dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!