Ostatni mecz sezonu | Raków - Śląsk 1:2

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy przegrywamy ze Śląskiem Wrocław.

Ostatni mecz seoznu zaczął się od kilku minutowego opóźnienia spowodowanego oberwaniem chmury. W deszczowej aurze lepiej odnaleźli się piłkarze Śląska Wrocław. Patrick Olsen trafił do bramki, ale Szymon Marciniak anulował trafienie po wideoanalizie. W 18. minucie w polu karnym najlepiej odnalazał się Ante Crnac, który otworzył wynik spotkania. W odpowiedzi uderzył Nahuel Leiva, ale na posterunku stał Vladan Kovacavić. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Medalików.

 

Druga część meczu zaczeła się od bramki Erika Exposito w 49. minucie. Dziesieć minut później Jean Carlos oddał groźny strzał, ale piłka wylądowała tylko na górnej części siatki. W 65. minucie Yegor Mastsenko wpadł w pole karne, ale jego potężne uderzenie nie trafiło w bramkę strzeżoną przez Vladana Kovacevicia. W 74. minucie Nauhel Leiva dał Śląskowi prowadzienie z rzutu karnego. Wynik nie uległ zmianie, a Śląsk Wrocław został wicemistrzem Polski.

 

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)

Bramki: 18' Crnac - 49' Exposito, 75' Nahuel

 

Raków: V. Kovačević - Tudor, Racovițan, Pestka (85' Rodin) - Drachal (85' Myszor), Lederman (70 Nowak), Baráth (85' Papanikolaou), Jean Carlos - Kochergin, Yeboah (70' Zwoliński) - Crnac.

Śląsk: Leszczyński - Bejger (56' Żukowski), Petkov, Olsen (64' Jezierski), Exposito, Nahuel, Pokorny, Schwarz, Samiec-Talar 9-' Ince), Matsenko, Pertov.

 

Widzów: 5500

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)