Ostatnie spotkanie przed przerwą! Zapowiedź meczu Pogoń - Raków

Już w najbliższą niedzielę, 12 listopada wracamy do ligowej rywalizacji. W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy zagramy na wyjeździe przeciwko Pogoni Szczecin. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Przed nami ostatnie spotkanie przed listopadową przerwą reprezentacyjną. Mecz z Pogonią zakończy kolejny bardzo intensywny okres dla naszej drużyny. Niedzielne starcie będzie bowiem 7. meczem w ciągu zaledwie 21 dni.

 

RAKÓW W LIDZE

Przed startem 15. serii gier wciąż zajmowaliśmy 4. lokatę w tabeli z 26-punktowym dorobkiem. W tym sezonie ligowym zantotowaliśmy 8 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Do bramki rywali trafialiśmy aż 29 razy w 13 meczach. Więcej goli od nas zdobyła w tym sezonie tylko Jagiellonia Białystok, która rozegrała jedno spotkanie więcej. Bramki w naszym zespole rozkładają się na aż 12 zawodników. Po 3 trafienia zdobyli Vladyslav Kochergin, Bartosz Nowak, Bogdan Racovițan, Dawid Drachal, Łukasz Zwoliński oraz John Yeboah.

 

Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 2.65.

 

SYLWETKA RYWALA: POGOŃ

Pogoń przed rozpoczęciem kolejki znajdowała się na 5. pozycji, a więc tuż za naszymi plecami. Portowcy mogą pochwalić się solidną serią ligowych meczów bez porażki, która obecnie wynosi 5 spotkań. W miniony wtorek nasi najbliżsi rywale wywalczyli sobie również miejsce w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, wygrywając 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

 

Podopieczni trenera Jensa Gustafssona zdobyli o jeden punkt więcej w meczach wyjazdowych niż domowych. Zdecydowanie większą rozbieżność możemy jednak zobaczyć w ich bilansie bramkowym, bowiem na własnym obiekcie Portowcy stracili aż 11 bramek, natomiast w meczach wyjazdowych zaledwie 3. W niedzielę możemy zatem spodziewać się starcia obfitującego w dużą liczbę goli.

 

Najlepszymi strzelcami Pogoni są w tym sezonie ligowym Kamil Grosicki oraz Efthymios Koulouris. Obaj znajdowali drogę do bramki rywala po 6 razy. Polak do swojego dorobku bramkowego dorzucił również aż 5 asyst.

 

OSTATNIE MECZE Z POGONIĄ

Ostatni raz z Portowcami mierzyliśmy się w meczu 23. kolejki ubiegłego sezonu. Wówczas w Szczecinie wygraliśmy 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Vladyslav Kochergin i były zawodnik Pogoni, Jean Carlos Silva. Poniżej możecie zobaczyć efektowne trafienie Brazylijczyka z tamtego spotkania.

 

W ubiegłym sezonie z Pogonią mierzyliśmy się łącznie aż 3 razy. W żadnym z tych meczów Portowcy nie zdołali strzelić nam bramki. Pozostałe starcia to również wyjazdowy mecz w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski oraz domowy mecz 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Oba spotkania wygraliśmy po 1:0. W pucharze trafiał Ivi López, a w lidze Mateusz Wdowiak.

 

RAPORT KADROWY

W meczu ze Sportingiem do gry wrócił Adnan Kovačević, który będzie dostępny dla trenera również podczas meczu z Pogonią. Wraz z drużyną w Szczecinie do meczu przygotowują się Zoran Arsenić oraz Deian Sorescu. Decyzja o ich występie zostanie podjęta przed meczem.

 

OBSADA SĘDZIOWSKA

Głównym arbitrem niedzielnego meczu będzie Szymon Marciniak. Skład sędziowski uzupełnią Adam Kupsik oraz Bartosz Heinig. Sędzią technicznym wybrany został Maciej Pelka. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Paweł Raczkowski oraz Tomasz Marciniak.

 

GDZIE OBEJRZEĆ MECZ?

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania wybrzmi o godzinie 15:00. Transmisję z tego meczu będziecie mogli obejrzeć na Canal+ Premium oraz w serwisie Canal+ Online (Oferta: TUTAJ).