Otwarcie niepublicznej Bursy RKS Raków

W poniedziałek (30.08) podpisano umowę o nawiązaniu współpracy fundacji Przyjaciele Rakowa z Regionalnym Funduszem Gospodarczym. Jednym z punktów umowy było utworzenie na terenie ośrodka Leśna Radość w Jastrzębiu koło Poraja niepublicznej Bursy RKS Raków.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że już praktycznie od dzisiaj nasi uczniowie mogą mieszkać w nowej bursie. Przystosowaliśmy ją do potrzeb młodych wychowanków, którzy będą mieszkać i uczyć się w bardzo dobrych warunkach. Na pewno jest to kolejny krok, który pokazuje, że Akademia Raków i Szkoła Mistrzostwa Sportowego cały czas się prężnie rozwija - powiedział dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Bursy RKS Raków Maciej Strożek. 

 

Aktualnie w Bursie RKS Raków zakwaterowanych jest 62 uczniów, którzy mieszkają w pokojach 2- i 3-osobowych. Wychowankowie bursy mogą korzystać z wielu udogodnień, jakie oferuje ośrodek Leśna Radość. Na obiekcie znajdują się między innymi: kort tenisowy, boisko do siatkówki, a także system saun. 

 

Uczniowie każdego dnia będą dowożeni do Szkoły Mistrzostwa Sportowego i na obiekty treningowe, a następnie odwożeni do Bursy. Wszystko dzięki systemowi transportu funkcjonującemu w Akademii Raków. 

 

A już jutro na naszej stronie zapis konferencji prasowej z uroczystego podpisania umowy między fundacją Przyjaciele Rakowa, a RFG.