Patryk Kun: Nasza gra wygląda dobrze

W niedzielę, 29 listopada o godzinie 15:00 Raków Częstochowa zmierzy się na GIEKSA Arenie z Wartą Poznań. Przed zbliżającym się spotkaniem porozmawialiśmy z Patrykiem Kunem.

Wygląda na to, że dopadł nas mały zastój. W dwóch poprzednich kolejkach zremisowaliśmy i ta gra momentami nie wyglądała najlepiej.

- Myślę, że w obu meczach wywiązaliśmy się ze swoich zadań. W starciu z Lechem faktycznie były fragmenty, kiedy zostaliśmy przyciśnięci. Na początku drugiej połowy straciliśmy dwie bramki, to nas wybiło z rytmu, ale później przejęliśmy inicjatywę. Stworzyliśmy więcej sytuacji i doprowadziliśmy do wyrównania.

 

W spotkaniu z Wartą skuteczność w ataku będzie musiała być na pewno lepsza. Są świetnie zorganizowani w obronie, więc tych szans na bramkę może być mniej.

- Są mocni w defensywie, ale spokojnie przygotowujemy się do tego meczu. W ofensywie też potrafią zaskoczyć, potrafią grać z kontrataku i są skuteczni przy stałych fragmentach gry. Wiemy na co zwrócić uwagę i jak wykorzystać luki w ich grze. Musimy zagrać tak jak w ostatnio. Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze.

 

Postawa Warty budzi podziw. Nie mają silnej kadry, a ich najgroźniejszym piłkarzem wydaje się być Łukasz Trałka.

- Nie mają nazwisk, ale pokazują charakter na boisku i spore zaangażowanie. Z kolei Łukasz to bardzo doświadczony zawodnik, z bogatą przeszłością w Ekstraklasie. Na pewno przekazuje dużo przydatnych wskazówek kolegom z drużyny. Jest wartościowym zawodnikiem.