Patryk Kun piłkarzem Rakowa

Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do ekipy trenera Marka Papszuna w letnim okienku transferowym jest Patryk Kun. Zawodnik ten trafia z Rozwoju Katowice na zasadzie transferu definitywnego. 

23-latek ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Arce Gdynia, z którą zdobył Superpuchar Polski. W Lotto Ekstraklasie Kun rozegrał 28 spotkań (18 rozpoczynał od pierwszej minuty) i zdobył dwa gole. Do tego należy dodać dwa spotkania w eliminacjach Ligi Europy, wcześniej wspomniany pojedynek w Superpucharze, a także dwie konfrontację w krajowym Pucharze. 

Oprócz występów w Arce filigranowy pomocnik (165 cm. wzrostu) ma za sobą grę między innymi w Stomilu Olsztyn i Vęgorii Węgorzewo oraz w Rozwoju Katowice, skąd trafił właśnie na Limanowskiego. 

- Przyjście Patryka to nasze pierwsze i oczywiście nie jest to ostatnie wzmocnienie. Pracujemy nad kolejnymi transferami. Kun to bardzo dobry zawodnik i myślę, że bardzo szybko zaaklimatyzuje się w naszej drużynie. Kontrakt Patryka będzie obowiązywał przez trzy sezony. Formalnie umowa wejdzie w życie 1. lipca 2018 roku - komentuje transfer prezes Rakowa Janusz Żyła

Patryka witamy na Limanowskiego i życzymy samych sukcesów w czerwono-niebieskiej koszulce!