Patryk Makuch nowym piłkarzem Rakowa!

Patryk Makuch dołącza do Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu definitywnego z Cracovii. 25-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy zawodnik urodził się 11 kwietnia 1999 roku w Łodzi. Ma 187 cm i gra na pozycji napastnika. Jest wychowankiem UKS-u SMS-u Łódź, w którym grał do 2018 roku. Następnie przeniósł się do Miedzi Legnica. Spędził tam cztery sezony z półroczną przerwą na występy w GKS-ie Bełchatów jesienią 2020 roku. W drużynie z województwa dolnośląskiego zadebiutował w Ekstraklasie, a miało to miejsce 13 kwietnia 2019 roku w starciu z Arką Gdynia. W ostatnich dwóch latach występował w Cracovii, dla której rozegrał 69 spotkań (66 w Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski) i strzelił 10 goli.

 

 

- Nie jest tajemnicą fakt, że Patryk był wysoko na liście życzeń trenera Marka Papszuna. Sprowadzamy napastnika pasującego do naszego DNA. Kogoś, kto uwielbia ciężką pracę i poświęca się dla zespołu, a także daje fizyczną przewagę w ofensywie. Patryk cechuje się znakomitymi walorami fizycznymi i wyjątkową zdolnością gry w powietrzu. Nie możemy doczekać się jego występów w naszych barwach - podkreśla dyrektor sportowy Rakowa, Samuel Cardenas.

 

Patryk, witamy w Rakowie i życzymy powodzenia!

 

#MAKUCH2028