Pedro Vieira nowym zawodnikiem Rakowa!

Pochodzący z Portugalii Pedro Vieira na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa. 19-letni napastnik podpisał 4-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nowy nabytek Czerwono-Niebieskich urodził się 3 maja 2002 w miejscowości Beja. Mierzy 190 centymetrów wzrostu. Karierę piłkarską rozpoczynał w Bairro da Conceição. W czasach juniorskich grał również w Despertar SC. W 2006 roku dołączył do Academiki Coimbra, gdzie występował w grupach młodzieżowych. W lipcu 2018 przeniósł się do FC Porto, gdzie stawiał kolejne kroki w drodze do seniorskiej piłki. W barwach „Smoków” występował w drużynie do lat 17, a później w zespole U-19.

 

W sezonie 2018/19 FC Porto zdobyło tytuł mistrza kraju w swojej grupie wiekowej, a dużą cegiełkę do tego sukcesu dołożył Pedro Vieira, który w 31 spotkaniach zdobył 24 bramki. Vieira ma za sobą także występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Portugalczyk w swoim CV może pochwalić się zwycięstwem w tych rozgrywkach. Pedro Vieira dwukrotnie występował także w reprezentacji Portugalii do lat 16. 

 

- Czuję się bardzo dobrze. Jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem. Obiecuję ciężko pracować każdego dnia i mam nadzieję na udany sezon - powiedział tuż po podpisaniu kontraktu Pedro Vieira. 

 

Młody napastnik dotarł do Częstochowy w środę. Vieira ma za sobą już pierwszy trening z nową drużyną.

 

Pedro, bom dia! Witaj w Rakowie!