Péter Baráth nowym zawodnikiem Rakowa!

Reprezentant Węgier, Péter Baráth został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. 21-letni pomocnik dołączył do drużyny Mistrzów Polski na zasadzie rocznego wypożyczenia z Ferencvárosi TC z opcją wykupu.

Nasz nowy zawodnik urodził się 21 lutego 2002 roku w węgierskim mieście Kisvárda. Mierzy 185 centymetrów wzrostu. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Gyulaháza KSE, następnie występował w młodzieżowej drużynie Kisvárda FC, skąd w 2016 roku przeniósł się do Debreceni VSC. W tym klubie debiutował na początku 2020 roku w seniorskiej piłce. Baráth jako 18-latek wystąpił wówczas w wygranym 4:0 meczu przeciwko Újpest FC. W sierpniu tego samego roku zdobył natomiast swoją pierwszą bramkę. Sezon 2020/2021 skończył z 5 bramkami i 4 asystami w 22 meczach ligowych. 17 listopada 2022 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Węgier. Nasz nowy pomocnik wystąpił zremisowanym 2:2 spotkaniu z Luksemburgiem. Swój drugi występ zanotował w czerwcu 2023 roku w wygranym 2:0 meczu przeciwko Litwie. Od lipca Baráth występował natomiast w Ferencvárosi TC, z którego został wypożyczony do naszego klubu.

 

 

- Cieszymy się, że możemy powitać Pétera Barátha jako nowego zawodnika Rakowa. Chcieliśmy dodać kolejnego środkowego pomocnika ze względu na obecną sytuację z kontuzjami na tej pozycji. Znaleźliśmy rozwiązanie w postaci wypożyczenia Pétera na 12 miesięcy z opcją wykupu. Péter idealnie pasuje do naszego zespołu dzięki swojemu atletycznemu i intensywnemu stylowi gry. Poza tym jest zawodnikiem o doskonałym profesjonalizmie i kimś, kto uwielbia dodatkową pracę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy rozwoju Pétera w naszym klubie - komentuje transfer Samuel Cardenas, dyrektor sportowy Rakowa.

 

Węgierski pomocnik znajdzie się w kadrze na zgrupowanie i w sobotę wyleci wraz z drużyną do Turcji.

 

Péter, witamy w Rakowie!