Petr Schwarz: Musimy wyeliminować wszelkie błędy

W meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał 1:3 z Cracovią. - Wiemy, że musimy prezentować się jeszcze lepiej i być jeszcze bardziej skuteczni - przyznał po tym starciu Petr Schwarz. Przeczytajcie pełną wypowiedź zawodnika.

Choć Raków stwarzał sobie więcej sytuacji podbramkowych, nie wywalczył punktów w starciu z Cracovią. Od pierwszej minuty w tym spotkaniu zagrał Petr Schwarz.

- Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie. Wiedzieliśmy, jak Cracovia będzie grać. Byliśmy na to odpowiednio przygotowani i zaprezentowaliśmy nasz styl gry. O porażce zadecydowały trzy proste błędy, które przeciwnik wykorzystał. Taka jest piłka nożna. We wtorek zamkniemy ten mecz dokładną analizą - powiedział.

Czerwono - Niebiescy mają za sobą pierwsze ligowe kolejki. Jak mówił Czech, piłkarze na bieżąco się poprawiają.

- Starcie z Cracovią to dla nas kolejna lekcja. W sobotę rozegraliśmy trzecie spotkanie w Ekstraklasie. Z każdego wyciągamy wnioski, a nasza gra wygląda z meczu na mecz lepiej. Wszyscy widzimy jednak, jaki poziom jest w Ekstraklasie. Musimy wyeliminować wszelkie błędy, jakie popełniamy. Chcemy prezentować się jeszcze lepiej i być bardziej skuteczni. Naszym celem w Zabrzu będą trzy ligowe punkty - stwierdził 27-latek.

Petr Schwarz ma na swoim koncie 156 minut rozegranych w sezonie 19/20. Jakie są jego odczucia?

- Czuję się dobrze. Ekstraklasa znacznie różni się od pierwszej ligi. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy grać na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Cieszymy się z każdego kolejnego spotkania. Chcemy w nich dawać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu w Bełchatowie odniesiemy zwycięstwo - zakończył pomocnik Rakowa.