Petr Schwarz piłkarzem Rakowa

Kolejne wzmocnienie Rakowa przed nadchodzącym sezonem Nice 1 Ligi. Nowym zawodnikiem, który dołączy do drużyny prowadzonej przez trenera Marka Papszuna jest Petr Schwarz. 

26-letni Czech występuje w środku pomocy. W dotychczasowej karierze Petr był związany z jednym klubem - FC Hradec Kralove. W tej drużynie występował zarówno w HET Lidze (najwyższy poziom rozgrywkowy), jak i w Narodowej 1 Lidze (drugi poziom). Łączy bilans ligowy Schwarza to: 43 mecze w HET Lidze (5 bramek, 6 asyst) i 51 meczów w Narodowej 1 Lidze (8 bramek, 3 asysty). Do tego należy dołączyć 8 spotkań i dwie bramki w rozgrywkach MOL Cup. 

- To kolejny transfer i jestem przekonany następne wzmocnienie. Przykłady Tomasa Petraska, Karola Mondka i Lukasa Duriski pokazują, że zarówno Czesi, jak i Słowacy bardzo szybko aklimatyzują się na Limanowskiego. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie - mówi prezes Janusz Żyła

Petr Schwarz do Rakowa trafił na zasadzie transferu definitywnego. Czech podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata. 

Petr, witamy w Rakowie i życzymy powodzenia!