Pewna wygrana Rakowa II

Niewiele do powiedzenia mieli dzisiaj zawodnicy Liswarty Lisów, piętnastej drużyny ligi okręgowej. Drugi zespół Rakowa pokonał rywali 3:0 (1:0). Niefortunnym strzelcem pierwszej bramki był obrońca gości Damian Moj. Dwie pozostałe zdobył Miłosz Kulawiak.
Niewiele do powiedzenia mieli dzisiaj zawodnicy Liswarty Lisów, piętnastej drużyny ligi okręgowej. Drugi zespół Rakowa pokonał rywali 3:0 (1:0). Niefortunnym strzelcem pierwszej bramki był obrońca gości Damian Moj. Dwie pozostałe zdobył Miłosz Kulawiak. Gracze z Lisowa przyjechali do Częstochowy z planem, by przede wszystkim nic nie stracić. Ich taktyka upadła bardzo szybko. Już w 2. minucie gry ładną akcję prawą stroną przeprowadził Marcin Czerwiński, mocno dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a nabiegający Damian Moj niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki. Kolejne minuty to uważna gra ze strony Rakowa, który ani na moment nie stracił przed przerwą kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. – Myślę, że od początku nie podlegało dyskusji, kto jest lepszym zespołem. Chłopaki zagrali dzisiaj bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie – chwali trener Andrzej Wróblewski. Jego podopieczni swoją wyższość podkreślili jeszcze dwiema bramkami w drugiej części meczu. Autorem obu był Miłosz Kulawiak, wystawiony tym razem w pierwszej linii razem z Czerwiński. – Miłosz to uniwersalny zawodnik. Dzisiaj potwierdził, że potrafi pokazać się z bardzo dobrej strony na kilku pozycjach – dodaje Wróblewski. Kulawiak najpierw strzałem z 10 metrów wykończył składną akcję całego zespołu, a w 80. minucie nie dał szans bramkarzowi gości ładnym uderzeniem w długi róg. Pełne 90 minut w bramce Rakowa II rozegrał dzisiaj wracający po kontuzji Maciej Szramowiat. Dało się zauważyć, że już wrócił do formy prezentowanej na początku rundy wiosennej. Szczególnie efektowna była jego interwencja z drugiej połowy meczu, kiedy pewnie wygrał pojedynek oko w oko z napastnikiem Liswarty, Mateuszem Majchrzykiem. Częstochowa, 25 kwietnia – godz. 11:00 RAKÓW II – LISWARTA LISÓW 3:0 (1:0) 1:0 Moj (2, samobójcza) 2:0 Kulawiak (48) 3:0 Kulawiak (80) RAKÓW: Szramowiat – Kisiel (46 Krzysztoporski), Nogal, Sieradzki, Łysek – Tomalski (46 Perliński), Górecki, Ślęzak (46 Ł. Kowalczyk), Michalik (46 Świerk) – Czerwiński, Kulawiak. >> Zobacz wyniki i tabelę ligi okręgowej (ASTAR.CZEST.PL) Kolejny mecz nasza druga drużyna rozegra już w najbliższy czwartek (29 kwietnia) o godz. 17:00. Na stadionie przy ul. Limanowskiego Raków II podejmie w zaległym spotkaniu zespół Lotnika Kościelec.