Pewna wygrana Rakowa II Częstochowa w Dąbrowie Górniczej

Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe Unię Dąbrowa Górnicza 4:1 w sobotnim meczu 17. kolejki Haiz IV ligi. Bramki dla “Czerwono-Niebieskich” zdobyli Danian Pavlas, Franciszek Wróblewski i Szymon Lewicki (dwie).

W zespole Rakowa II Częstochowa od pierwszej minuty zagrali m.in. Karol Mondek, Szymon Lewicki czy Karol Noiszewski. “Czerwono-Niebiescy” szybko wyszli na prowadzenie. Już w 12. minucie rzut karny na bramkę zamienił Szymon Lewicki. Podopieczni Tomasza Kuźmy nadal atakowali bramkę rywala, co w krótkim czasie przyniosło kolejne trafienia. Najpierw w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Danian Pavlas, a w 36. minucie prowadzenie Rakowa podwyższył Franciszek Wróblewski. Częstochowianie zeszli na przerwę z wynikiem 3:0.

W drugiej części gry piłkarze z Częstochowy nadal mieli przewagę. Rozgrywali piłkę, szukając możliwości, by zdobyć kolejnego gola. Tuż przed końcowym gwizdkiem po raz drugi piłkę na jedenastym metrze ustawił Szymon Lewicki. Napastnik mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali i ustalił wynik tego spotkania na 4:1. Raków II Częstochowa pewnie zwyciężył w Dąbrowie Górniczej i dopisał trzy punkty do swojego dorobku. “Czerwono-Niebiescy” do dziewiątej w tabeli Przemszy Siewierz tracą jedynie 4 “oczka”, więc walka w kolejnych ligowych meczach będzie z pewnością pasjonująca.

Unia Dąbrowa Górnicza - Raków II Częstochowa 1:4 (0:3)

Raków: Trelowski - Chłód, Noiszewski, Waszkiewicz (75. Bajkiewicz), Zębik, Budnicki, Mondek (80. Skibiński), Pavlas (60. Bator), Wróblewski, Apolinarski (60. Ślęzak), Lewicki

Bramki dla Rakowa: Szymon Lewicki (rz. k., 12., rz. k., 93.), Danian Pavlas (23.), Franciszek Wróblewski (36.)