Pewne zwycięstwo Rakowa II nad Sarmacją Będzin

Raków II Częstochowa pokonał 4:0 Sarmację Będzin w meczu 9. kolejki IV ligi. Gole dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Kaczmarek (dwa) oraz Jakub Bator i Oskar Januszewski.

Rywalem Rakowa II była Sarmacja Będzin, 5. drużyna IV ligi. Podopieczni trenera Artura Mosny wygrali w tym sezonie 3 spotkania, 4 zremisowali, a 1 przegrali. Łącznie uzbierali do tej kolejki 13 "oczek".

 

W pierwszych fragmentach tego meczu przewagę mieli częstochowianie, którzy raz po raz nękali bramkarza gości. W 24. minucie dopięli swego i otworzyli wynik. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Kaczmarek. Nasza drużyna nie zwalniała tempa, atakowała dalej, szukając drugiego trafienia. Jeszcze w pierwszej części groźnie było pod bramką będzinian, a podopieczni trenera Tomasza Kuźmy oddali kilka groźnych strzałów. Trener gości, Artur Mosna, szybko reagował na boiskowe wydarzenia i dokonał dwóch zmian już w przerwie. Zawodnicy Sarmacji zdołali kilka razy zagrozić Kacprowi Trelowskiemu. Gospodarze też szukali swoich szans, a mecz stał się bardziej otwarty. W 65. minucie Raków II wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem golkipera rywala pokonał Jakub Bator. Cztery minuty później było już 3:0, a gola zdobył Oskar Januszewski. Nasza drużyna szła za ciosem. Minutę później końcowy rezultat ustanowił Mateusz Kaczmarek, notując swoje drugie trafienie. Dzięki wygranej częstochowianie dopisali do swojego konta trzy ligowe punkty.

 

W następnej kolejce, zaplanowanej na 12 października (sobota), na godzinę 15:00, Czerwono - Niebiescy zagrają na wyjeździe z Polonią Poraj.

 

Raków II Częstochowa - Sarmacja Będzin 4:0 (1:0)

1:0 - Mateusz Kaczmarek (24')

2:0 - Jakub Bator (65')

3:0 - Oskar Januszewski (69')

4:0 - Mateusz Kaczmarek (71')

 

Raków II: Trelowski - Budnicki (80. Kobyłkiewicz), Krzyżak, Piątkowski, Bajkiewicz, Ślęzak (80. Uziębło), Januszewski, Kaczmarek (75. Głasek), Apolinarski, Nouvier, Bator (80. Skibiński)