Pewne zwycięstwo Rakowa II w pucharze!

Raków II Częstochowa pokonał 4:0 na wyjeździe Gminę Kłomnice w meczu III rundy okręgowego Pucharu Polski. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Kamil Chiliński, Adrian Bajkiewicz, Filip Głasek i Bartosz Chłód.

Rywalem Czerwono - Niebieskich była Gmina Kłomnice, drużyna występująca w klasie okręgowej (grupa II: Częstochowa - Lubliniec).

 

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy szybko wyszli na prowadzenie. Już w 24. minucie wynik meczu otworzył Filip Głasek, który pokonał golkipera Gminy Kłomnice. Na przerwę nasza drużyna zeszła z jednobramkowym prowadzeniem. Podwyższyła je w drugich czterdziestu pięciu minutach. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 strzelił Adrian Bajkiewicz. Nasz zespół nie ustawał w atakach i już po chwili dla Rakowa podyktowany został rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Bartosz Chłód. Wynik meczu ustalił w 69. minucie Filip Głasek. Było to pewne zwycięstwo młodych częstochowian. 

 

Raków II Częstochowa wygrał i awansował do kolejnego etapu okręgowego Pucharu Polski. Wśród grających dalej znalazły się też takie drużyny, jak Jura Niegowa, Czarni Starcza, Znicz Kłobuck, Polonia Poraj, Biała Gwiazda Krasice i Kolegium Sędziów Częstochowa.

 

Gmina Kłomnice - Raków II Częstochowa 0:4 (0:1)

 

0:1 - Filip Głasek (24')

0:2 - Adrian Bajkiewicz (50')

0:3 - Bartosz Chłód (55', rzut karny)

0:4 - Kacper Chiliński (69')

 

Raków II: Sztekler - Budnicki (46. Sieracki), Uchroński, Błasik, Krzyżak (46. Chłód), Bajkiewicz (60. Ślęzak), Bator (80. Kobyłkiewicz), Uziębło, Chiliński, Skibiński (60. Januszewski), Głasek (60. Kaczmarek)