Piąte zwycięstwo z rzędu! Raków II - AKS Mikołów 3:0

Nasza druga drużyna nie zatrzymuje się. Czerwono-Niebiescy wygrali wiosną wszystkie ligowe mecze. W niedzielę podopieczni trenera Tomasza Kuźmy pokonali AKS Mikołów 3:0.

Od początku spotkania częstochowianie byli stroną dominującą, jednak do 39. minuty nasi zawodnicy nie mogli tego udokumentować zdobyciem gola. Jednak właśnie w końcówce pierwszej połowy piłkę w środku pola odzyskał Artur Lenartowski. Następnie przebiegł z nią kilkanaście metrów i podał prostopadle do Kamila Chilińskiego. Młody napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem AKS-u i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Tuż przed przerwą Raków zdobył drugiego gola. Adrian Balboa dojrzał w polu karnym Przemysława Oziębałę i dograł mu piłkę. Ozi z kolei sprytnym uderzeniem podwyższył rezultat. Częstochowianie do szatni schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na boisku nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. W końcówce spotkania Czerwono-Niebiescy zdobyli trzecią bramkę. Akcję rozpoczął Balboa, który podał do biegnącego lewym skrzydłem Radosława Dzierbickiego. Ten z kolei zdecydował się na dośrodkowanie do wychodzącego na dogodną pozycję Chilińskiego. Pierwszy strzał Kamila bramkarz obronił, jednak przy dobitce był już bezradny.

Raków II po dobrym spotkaniu pokonał AKS Mikołów 3:0. Czerwono-Niebiescy utrzymali pierwsze miejsce w tabeli i mają 7 punktów przewagi nad drugą Unią Dąbrowa Górnicza, która ma jeszcze jeden mecz zaległy. W 23. kolejce nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z aktualnie trzecim zespołem w stawce - Unią Kosztowy.

Przemysław Mizgała: Zasłużone nasze zwycięstwo. Kontrolowaliśmy grę od pierwszej do ostatniej minuty. Konksekwentnie realizowaliśmy plan na ten mecz i wiedzieliśmy, że gole prędzej czy później padną. Myślę, że w końcu przełożyliśmy naszą najwyższą dyspozycję na warunki ligowe. Dużym atutem było nasze boisko. Piłka tutaj nie skacze. Można grać po ziemi, środkiem pola. Na pewno możemy być z tego spotkania zadowoleni.

Raków II - AKS Mikołów 3:0 (2:0)

1:0 - Chiliński 39.

2:0 - Oziębała 44.

3:0 - Chiliński 86.

Raków II: Kubik - Lenartowski (64. Kucharczyk), M. Mizgała, Balboa, Chiliński, Tylec (73. Owczarek), Danilczyk, Oziębała (64. Dzierbicki), P. Mizgała, Ślęzak, Głasek (73. Budnicki).