Pięć bramek w meczu kontrolnym

W środowym sparingu piłkarze Rakowa wygali ze Zjednoczonymi Bełchatów 3:2. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobywali Maksym Kowal i Daniel Rumin oraz zawodnik testowany.

Trenerzy Krzysztof Kołaczyk i Przemysław Cecherz nie ukrywali, że w tym pojedynku dostaną szansę zawodnicy młodzi oraz ci, którzy w sobotę wystąpili w mniejszym wymiarze czasowym.

Czwartoligowiec z Bełchatowa wynik otworzył już w 2 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne - po faulu - pod bramką Rakowa mocno się zakotłowało co ostatecznie wykorzystał jeden z zawoników gości.

Nieco ponad 10 minut później Raków atakował prawą stroną, a całą akcję zamknął uderzeniem Maksym Kowal i doprowadził do wyrównania.

W 33 minucie bełchatowianie mieli kolejny stały fragment gry, który ponownie zamienili na bramkę. Do przerwy mimo wyraźnej przewagi RKS-u wynik nie uległ zmienia.

Przed początekiem drugiej połowy w naszej ekipie dokonano kilku zmian. Częstochowianie wyrównali po główce Daniela Rumina w 60 minucie. Kilkanaście minut później nasz zespół strzelił kolejną bramkę, którą zdobył zawodnik testowany.

Więcej goli na boisku bocznym Miejskiego Stadionu Piłkarskiego "Raków" w środowe późne popołudnie już nie oglądaliśmy. Kolejne sparingi nasz zespół rozegra w sobotę ze Skrą Częstochowa o 11:00 i Puszczą Niepołomice o 13:00 (oba spotkania na Limanowskiego 83)

RKS Raków - Zjednoczeni Bełchatów 3:2 (1:2)

Bramki:
0:1 - Przeciwnik 2'
1:1 - Kowal 13'
1:2 - Przeciwnik 33'
2:2 - Rumin 60'

3:2 -  Zawodnik testowany 74'

Skład Rakowa: Zawodnik testowany 1 (46' - Stępień) - Zawodnik testowany 2, Kendzia (46' - Małolepszy), Zawodnik testowany 3, Ofmański, Zawodnik testowany 4, Bronisławski (46' - Dobosz), Misik, Wojtyra, Rumin, Kowal.