Pięciu zawodników opuszcza szeregi Rakowa

Wraz z końcem sezonu RKS Raków opuści pięciu piłkarzy, z którymi wygasające kontrakty nie zostaną przedłużone. 

Pierwszym z nich jest Jose Embalo. Portugalczyk na Limanowskiego trafił przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018. W czerwono-niebieskiej koszulce rozegrał 25 spotkań (14 w pierwszym składzie). 25-letni napastnik zdobył pięć goli. 

Żegnamy się również z Krystianem Wójcikiem i Hubertem Tomalskim. Obaj - podobnie jak Embalo - w Rakowie spędzili rok. "Wujo" wystąpił w 26. meczach Nice 1 Ligi (w 18 od pierwszej minuty) i zanotował dwa trafienia.  Z kolei "Tomal" w swoim dorobku ma 22 pojedynki (11 w wyjściowym składzie) oraz cztery strzelone gole. 

Z Rakowem rozstaje się również Przemysław Mizgała. Częstochowianin do Klubu trafił przed rundą wiosenną sezonu 2015/16. Wraz z zespołem świętował awans do Nice 1 Ligi. W obecnych rozgrywkach zagrał pięć razy. W rundzie wiosennej 25-latek występował w rezerwach Rakowa. Podobnie, jak ostatni zawodnik, z którym dzisiaj się żegnamy. Mowa o Filipie Wichmanie. Golkiper, który związał się kontraktem przed drugą częścią sezonu nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszej drużynie. 

- Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasze barwy. Jedni grali więcej, inni mniej, jednak każdy należał do drużyny. Życzymy powodzenia w nowych klubach. Oczywiście na bieżąco będziemy informowali o kolejnych ruchach kadrowych - mówi prezes Rakowa Janusz Żyła