Piękna niedziela przy #L83! Raków - Warta 3:0

W 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy Raków pokonał Wartę Poznań 3:0! Bramki dla naszego zespołu zdobyli Milan Rundić, Vladislavs Gutkovskis i Andrzej Niewulis.

Wynik spotkania otworzył Milan Rundić, który świetnie odnalazł się w polu karnym i umieścił piłkę w siatce, zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach Rakowa. Tuż przed przerwą sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Vladislavs Gutkovskis i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 2:0.

 

Po zmianie stron Czerwono-Niebiescy nadal atakowali i szybko podwyższyli prowadzenie za sprawą Andrzeja Niewulisa. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i tym samym Raków zanotował pierwsze ligowe zwycięstwo w roli gospodarza w tym sezonie.

 

 

Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0 (2:0)

Bramki: 22. Rundić, 45. Gutkovskis, 48. Niewulis

 

Raków: Trelowski - Petrasek, Niewulis, Rundić (81. Papanikolaou), Wdowiak (81. Długosz), Poletanović (88. Luis), Gwilia, Ivi, Tudor, Musiolik (31. Gutkovskis), Guedes (80. Szelągowski)

 

Warta: Lis - Grzesik, Kieliba, Ivanov, Ławniczak, Matuszewski, Papeau (46. Kuzimski), Trałka, Kupczak (46. Kopczyński), Corryn (76. Rodriguez), Zrelak (61. Czyż)