Piękny wieczór przy L83! | Raków - Lech 4:0

Raków Częstochowa wygrał w domowym meczu z Lechem Poznań 4:0!

W 14. minucie Bartosz Nowak ustawił sobie piłkę w bocznym sektorze boiska, a następnie idealnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Lecha Poznań. Dziesięć minut później Gustav Berggren zdecydował się na mocne uderzenie, po którym piłka zatrzepotała w siatce bramki Bartosza Mrozka. W 36. minucie Szwed zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka trafiła w Antonio Milicia czym zmyliła bramkarza. Szwed zdobył tym samym drugą bramkę w tym meczu. Raków schodził do szatni, prowadząc 3:0.

W drugiej połowie bramka padła po składnej akcji Medalików. Fran Tudor wstrzelił piłkę w pole karne, a tam Bartosz Nowak uderzył szczupakiem w słupek; futbolówka odbiła się od Bartosza Mrozka, dzięki czemu wpadła do bramki i mogliśmy się cieszyć z czwartego gola. Zespół Medalików pewnie pokonał Lecha Poznań. Kolejne emocje przy L83 już 30 marca o 12:30 podczas meczu z Ruchem Chorzów.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 4:0 (3:0)

Bramki: 14' Nowak, 25', 36' Berggren, 72' Mrozek (sam.)

Raków: V. Kovačević – Racovițan, Arsenić, Svarnas (90. Pestka) – Tudor, Koczerhin (90. Baráth), Berggren, Otieno (72. J. Silva) – Drachal (72. Yeboah), Nowak (81. Zwoliński) – Crnac.

Lech: Mrozek – Pereira (46. A. Czerwiński), Salamon, Milić (46. Blažič), Gurgul – Karlström, Murawski – Velde (46. Ba Loua), Hotić (46. Szymczak), Gholizadeh (81. Andersson) – Marchwiński.