Pierwsza porażka w rundzie. Raków II - Szombierki 2:4

Pierwszej porażki w rundzie jesiennej doznali zawodnicy Rakowa II, którzy w niedzielne popołudnie przegrali na własnym boisku z Szombierkami Bytom 2:4.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze. Częstochowianie w 7 minucie objęli prowadzenie po mocnym uderzeniu Mateusza Skibińskiego. Radość w naszych szeregach nie trwała długo, bowiem rywale już 120 sekund później zdołali doprowadzić do wyrównania, zdobywając gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w naszym polu karnym. Autorem gola był Tomasz Rybak. W 24. minucie było 2:1 dla gości. Tym razem popełniliśmy błąd, w konsekwencji czego padła bramka samobójcza. Nadzieję na dobry rezultat dał nam Przemysław Mizgała, który w 34. minucie wykończył składną akcję Czerwono-Niebieskich.

Po zmianie stron padły dwa gola, ale niestety z trafień cieszyli się zawodnicy Szombierek. Najpierw w 68. minucie Dawida Szteklera pokonał Kamil Moritz. Następnie w 79. minucie goście przypieczętowali zwycięstwo bramką Fabiana Buleka. Ostatecznie bytomianie wygrali 4:2.

Warto odnotować, że w trakcie drugiej połowy na boisku pojawił się Mateusz Niedziałkowski. Dla młodego zawodnika Akademii Raków, który występuje w zespole U-17 był to debiut w drugiej drużynie RKS-u.

Raków II pozostał liderem w Grupie 1 Zina IV Ligi. Częstochowianie mają 9 punktów przewagi nad drugim Zniczem Kłobuck. Do końca rozgrywek zostały 3 kolejki i aby nasz zespół zagwarantował sobie grę w barażu potrzebuje zdobyć jeden punkt lub liczyć na potknięcie Znicza.

Artur Lenartowski: Niestety bardzo dobra passa została przerwana i jest czego żałować. Nasza gra nie była jednak zła, ale kolosalne błędy i cztery stracone bramki oczywiscie to zamazują. Myśle, że taki zimny prysznic nam się przyda, bo jestem pewny i głeboko w to wierzę, że zaraz potwierdzimy swoją grę w barażach.

Raków II - Szombierki 2:4 (2:2)