Pierwsza porażka w sezonie. Górnik - Raków 1:0

Raków Częstochowa przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze w meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej walki obu zespołów. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku gospodarze stworzyli sobie w 36. minucie kiedy po długim rajdzie Szymon Włodarczyk przegrał pojedynek sam na sam z Kacprem Trelowskim. Częstochowianie próbowali odrobić straty, ale tuż przed przerwą Górnik objął prowadzenie. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doskoczył Aleksander Paluszek i głową skierował ją do siatki.

Na początku drugiej połowy dobrą okazję miał wprowadzony w przerwie Vladislavs Gutkovskis. Strzał Łotysza obronił jednak Kevin Broll. Bramkarz Górnika zatrzymał też dwa bardzo mocne strzały z dystansu Iviego Lopeza i Vladyslava Kochergina. W 75. minucie bliski wyrównania był Mateusz Wdowiak, ale jego próba zaskoczenia Brolla zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem. W 82. minucie strzał głową Gutkovskisa przyblokowali obrońcy Górnika. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

W kolejnym ligowym meczu "Medaliki" w niedzielę, 14 sierpnia na własnym stadionie zagrają z Jagiellonią Białystok. Wcześniej, bo już w czwartek będą podejmować Spartaka Trnava w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Dwupaki na te spotkania można zakupić online TUTAJ oraz stacjonarnie w sklepie kibica w Galerii Jurajskiej, Raków FanStore oraz sklepie kibica "Medalik". Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

Bramki: Paluszek 45'

Raków: Trelowski - Racovițan, Arsenić, Svarnas, Sorescu, Lederman (70. Papanikolaou), Berggren (46. Ivi), Długosz (63. Tudor), Kochergin, Piasecki (46. Gutkovskis), Musiolik (58. Wdowiak)

Górnik: Broll - Paluszek (85. Kubica), Janicki, Jensen, Olkowski, Kotzke, Manneh (73. Mvondo), Janża, Podolski (85. Krawczyk), Cholewiak (73. Pacheco), Włodarczyk (63. Dadok)