Pierwsze szlify za nami. Raków - Lechia 2:4

Raków Częstochowa przegrał pierwszy mecz kontrolny przed startem sezonu z Lechią Gdańsk 2:4

Początek spotkania rozgrywanego w Ostródzie przyniósł dużo walki, szczególnie w środkowej strefie boiska. Blisko objęcia prowadzenia w 13. minucie była Lechia, jednak piłka po strzale głową Łukasza Zwolińskiego minęła słupek naszej bramki. To co nie udało się naszym rywalom, przyniosło nam gola w 24. minucie. Wrzutkę Marcina Cebuli z rzutu rożnego na bramkę zamienił Giannis Papanikolaou. Taki rezultat utrzymał się tylko przez cztery minuty. "Lechiści" do wyrównania doprowadzili po golu Rafała Pietrzaka. Niespełna kwadrans później po dwójkowej akcji Zwolińskiego z Flávio Paixão, ten drugi mocnym i precyzyjnym strzałem wyprowadził Lechię na prowadzenie.

Trener Marek Papszun przerwę wykorzystał nie tylko na rozmowę ze swoimi piłkarzami, ale także na przeprowadzenie wielu zmian. Lechia z dużym animuszem rozpoczęła drugą część meczu, czego efektem była trzecia bramka strzelona głową przez Michała Nalepę po wrzutce z rzutu rożnego Ilkaya Durmusa. Czerwono-Niebiescy byli blisko strzelenia bramki kontaktowej po zamieszniu w polu karnym, jednak niebezpieczeństwo pod własną bramką zażegnał jeden z gdańskich stoperów. Na dziesięć minut przed końcem meczu przed utratą kolejnej bramki uchroniła nas interwencja Kacpra Trelowskiego, który wybronił strzał tureckiego pomocnika Lechii. Raków zaliczył zryw w 83. minuie, kiedy szybki kontratak na bramkę zamienił Sebastian Musiolik, z najbliższej odległości pokonując golkipera Lechii. Odpowiedź rywali przyszła bardzo szybko. Prowadzenie gdańszczan podwyższył Ilkay Durmus, który wykorzystał dokładną centrę Marka Niewiadomskiego. Więcej bramek w środowe popołudnie już nie oglądaliśmy.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:4 (1:2)

Bramki: Papanikolaou (24'), Musiolik (83') - Pietrzak (28'), Paixão (41'), Nalepa (61'), Durmus (86')

Raków: Kovacević (60' Trelowski), Rundić (21' Mikołajewski), Niewulis (45' Krzyżak), Arsenić (45' Wilusz), Papanikolaou (45' Sapała - 60' Ivi Lopez), Lederman  (34' Poletanović - 60' Kaczmarski), Długosz (34' Tudor), Kun (30' Udovicić - 60' Bartl), Tijanić (45' Szelągowski), Cebula (45' Arak), Gutkovskis (45' Musiolik)