Pierwszy sparing już w środę. Zagramy z Lechią

Przygotowania do sezonu 2021/2022 nabierają tempa. W środę piłkarze Rakowa rozegrają pierwszy mecz kontrolny, w którym zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Czerwono-Niebiescy, którzy przebywają obecnie na obozie w Sochocinie, w poniedziałek rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do sezonu. Po kilkunastu jednostkach treningowych oraz grze wewnętrzej zespół Rakowa sprawdzi swoją formę w meczach sparingowych, a tych drużyna trenera Marka Papszuna rozegra dwa w przeciągu czterech dni. Pierwszy już w najbliższą środę przeciwko Lechii Gdańsk. Starcie z "Lechistami" będzie szansą na debiuty nowych piłkarzy Rakowa, w tym Žarko Udovičicia, który ostatnie dwa sezony spędził w drużynie z Gdańska. 

 

Dla siódmej drużyny poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy również będzie to pierwszy mecz kontrolny w bieżącym okresie przygotowawczym. Do zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca w letnim okienku transferowym trafił dotychczas tylko Ilkay Durmus. Do tureckiego pomocnika wkrótce może dołączyć dobrze znany przy Limanowskiego Miłosz Szczepański, który obecnie przebywa na testach w ekipie naszego sparingowego rywala. 

 

Środowy mecz odbędzie się w Ostródzie, a jego początek zaplanowano na godzinę 12.00. Spotkanie nie będzie transmitowane, a jego wynik będziecie mogli na bieżąco śledzić za pomocą naszych mediów społecznościowych.