Pierwszy sparing w tym roku

W sobotę (19 stycznia) piłkarze Rakowa rozegrają pierwszy mecz kontrolny przed nadchodzącą rundą wiosenną. 

Czerwono-niebiescy aktualnie przebywają w Jarocinie na zgrupowaniu. Podopieczni trenera Marka Papszuna bardzo ciężko pracowali zarówno na boisku, jak i siłowni. Zwieńczeniem obozu jest sobotni sparing. Częstochowianie zmierzą się z Wartą Poznań. Pierwszy raz swoją szansę w spotkaniu kontrolnym może dostać nowy piłkarz RKS-u Damian Michalik. Niewykluczone, że zagrają także Jakub Apolinarski i Franciszek Wróblewski, jednak oni w czerwono-niebieskiej koszulce już występowali podczas sparingu z Podhalem Nowy Targ. 

Warta Poznań to drużyna, która podobnie jak Raków występuje w Fortuna 1 Lidze. Aktualnie zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 22. punktów. W rundzie jesiennej nasza ekipa w Poznaniu okazała się lepsza od gospodarzy wygrywając 2:0. Na listę strzelców wpisali się wówczas Sebastian Musiolik oraz Andrzej Niewulis. Miłego tego spotkania nie będzie wspominał Igor Sapała, który wówczas złamał rękę i musiał pauzować do końca roku. 

Początek meczu Raków - Warta, który zostanie rozegrany na boisku bocznym przy ulicy Sportowej, rozpocznie się o godzinie 11.30.