Piotr Malinowski dołącza do Rakowa II i Akademii!

Piotr Malinowski został piłkarzem Rakowa II i jednocześnie wzmocnił sztab trenerski naszej Akademii.

Popularny "Malina" dołączył do działu analizy w Akademii Raków. - Jestem powoli wprowadzany do tego działu. Jestem trenerem analitykiem. Jednak to dopiero początek. Mam nadzieję, że z czasem będę już mógł pracować z drużynami z Akademii i odpowiadać nie tylko za analizę, ale także trenować piłkarzy na boisku - potwierdza Piotr Malinowski, który również nie ukrywa, że duży wpływ na podjęcie decyzji o pozostaniu na Limanowskiego miał dyrektor Marek Śledź. - To prawda. Dużo mi dała rozmowa z dyrektorem, który jasno określił moją ścieżkę rozwoju. Do pozostania w Rakowie przekonywał mnie również prezes Wojciech Cygan. I tak naprawdę dzięki tym osobom jestem w Akademii. 

 

37-letni zawodnik nie ukrywa, że miał propozycje z innych klubów. - Były inne oferty, ale ostatecznie uznałem, że nie chcę się ruszać z Częstochowy. Nie ma co ukrywać, że mam już swoje lata i muszę pomyśleć o tym co będę robił po zakończeniu kariery. Dlatego zdecydowałem, że łączenie gry w piłkę z pracą trenera analityka na ten moment będzie dla mnie najlepsze. 

 

W najbliższą sobotę Raków II inauguruje sezon w Zina- IV Lidze. Jak "Malina" widzi szansę Czerwono-Niebieskich w tych rozgrywkach? - Na pewno mecze sparingowe mogą napawać optymizmem. Mamy bardzo dobrą drużynę z potencjałem, która może awansować. Jednak to jest piłka nożna i spotkania ligowe wszystko zweryfikują. Bardzo dobrze się odnalazłem w tym zespole. Są zawodnicy, z którymi wcześniej grałem, ale też młodzi gracze, którzy trenowali z pierwszym zespołem. Dlatego przed startem rozgrywek jestem optymistą. 

 

Przyjście Piotra Malinowskiego do Akademii skomentował dyrektor Marek Śledź: - Mam świadomość, że Piotr jest wychowankiem tego klubu. Należy szczególnym szacunkiem obdarzyć osoby ze środowiska, które spędziły efektywnie tyle lat w Rakowie. Idea Akademii jest takowa, aby wychowanka widzieć w różnych perspektywach, nie tylko piłkarza, ale w przyszłości jako pracownika klubu. Piotr z przyjemnością dla mnie dołącza do sztabu szkoleniowego w roli analityka. Czyli swoje bogate doświadczenie jako piłkarze będzie mógł przenosić na forum komunikacji z zawodnikami. Mam nadzieję, że ta rola będzie dla niego rozwojowa, ale też satysfakcjonująca. Jednak nie należy zapominać, że cały czas jest młody duchem piłkarzem i tak ustaliliśmy, że pomoże drużynie rezerw w awansie do 3. ligi. Jednocześnie będąc dobrym mentorem i tutorem dla młodszych kolegów z szatni.