Plan przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024

Prezentujemy plan przygotowań naszej drużyny do rundy wiosennej sezonu 2023/2024. Po zimowej przerwie Mistrzowie Polski wrócą do treningów 12 stycznia, a po tygodniu przygotowań na własnych boiskach udadzą się na zgrupowanie do Turcji.

Jak zawsze na początku okresu przygotowawczego zawodnicy przejdą kompleksowe badania motoryczne i będą trenować na własnych boiskach. 20 stycznia udamy się na zgrupowanie do Turcji, gdzie rozegramy cztery mecze sparingowe. Obóz przygotowawczy w tureckim Belek potrwa do 3. lutego. Tydzień później zagramy natomiast pierwszy oficjalny mecz w rundzie wiosennej.

 

Pierwszą kolejkę rundy rewanżowej zaplanowano na 10-11 lutego. Na inaugurację piłkarskiej wiosny zagramy na wyjeździe z Wartą Poznań.

 

Ramowy plan przygotowań do rundy wiosennej:

12 stycznia – powrót do treningów

20 stycznia - 3 lutego - zgrupowanie w Belek (Turcja)

10-11 lutego - inauguracja rundy wiosennej

 

Harmonogram meczów sparingowych podczas zgrupowania w Turcji:

24 stycznia - NS Mura
27 stycznia - Łudogorec Razgrad
1 lutego - NK Maribor
2 lutego - SK Dnipro-1

 

Naszym pierwszym rywalem będzie słoweńska NŠ Mura, szósta drużyna tamtejszej ekstraklasy. Kolejny przeciwnik to Łudogorec Razgrad, aktualny wicelider bułgarskiej ekstraklasy i uczestnik Ligi Konferencji Europy. W kolejnym spotkaniu zmierzymy się z NK Maribor, czwartym zespołem słoweńskiej ekstraklasy. Na zakończenie zgrupowania w Belek zagramy z wiceliderem ukraińskiej ekstraklasy i uczestnikiem Ligi Konferencji Europy, SK Dnipro-1. 

 

Pierwsze trzy mecze sparingowe będą transmitowane na RakówTV na YouTube. Ostatni mecz będzie zamknięty.