Plan przygotowań Rakowa do rundy wiosennej

7 stycznia zawodnicy Rakowa rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi, a także do rozgrywek Pucharu Polski. 

Czerwono-niebiescy aktualnie przebywają na urlopach, a na pierwszych zajęciach pojawią się 7 stycznia. Pierwszy tydzień treningów będzie miał miejsce na obiektach przy ulicy Limanowskiego 83. 

14 stycznia nasz zespół rozpocznie pierwszy obóz przygotowawczy. Miejscem zgrupowania jest - podobnie jak przed rundą jesienną - Jarocin. Częstochowianie będą przebywać tam do 19 stycznia, a ten etap treningów podsumuje sparing z Wartą Poznań. Tydzień później w meczu kontrolnym rywalem będzie GKS 1962 Jastrzębie, a 1 lutego zmierzymy się ze Zniczem Pruszków. Oba spotkania odbędą się na boisku bocznym MSP "Raków". 

W niedzielę 3 lutego drużyna wyleci do Turcji na drugi obóz przygotowawczy, który potrwa równo dwa tygodnie. Nasza drużyna tak samo jak w ubiegłym roku przebywać będzie w Kizilagac w hotelu Starlight Resort. Podczas zgrupowania Raków rozegra mecze kontrolne, jednak rywale i terminy nie są jeszcze potwierdzone. Po powrocie do Polski ekipa trenera Marka Papszuna wystąpi jeszcze w dwóch sparingach. Oba odbędą się 23 lutego, a nasi rywale to Odra Opole i Skra Częstochowa

Sparing Raków przed rundą wiosenną: 

Raków Częstochowa - Warta Poznań (19 stycznia, Jarocin)
Raków Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie (26 stycznia, Częstochowa)
Raków Częstochowa - Znicz Pruszków (1 lutego, Częstochowa)
Raków Częstochowa - Skra Częstochowa (23 lutego, Częstochowa)*
Raków Częstochowa - Odra Opole (23 lutego, Częstochowa)*

* - miejsca rozegrania tych sparingów mogą ulec zmianie.